Parázs csatában egalizált a Honvéd, nyert a Pécs és a Kaposvár, bajban a Vasas

2019. május 4. 18:30

A Honvéd a Szőnyi úton aratott 12-10-es győzelmével kiegyenlített az egyik fél hetedik pontjáig tartó küzdelemben. A Pécs Tatabányán győzött, így a 9. helyért szállhat harcba, míg a Vasas Kaposváron szenvedett 8-7-es vereséget, az angyalföldieknek nem sikerült tehát kivínia a biztos benmaradást.

Az E.ON Férfibajnokság rájátszásának hétvégi küzdelmeit rögtön egy parázs rangadó nyitotta. A BVSC a Honvéd csapatát látta vendégül az egyik fél hetedik pontjáig tartó ütközet második mérkőzésén, a tét pedig igen nagy, hiszen a párharc győztese a nemzetközi kupaszereplést érő ötödik helyért szállhat harcba a Miskolccal a play off második, s egyben utolsó körében. Az összecsapást Merész András tanítványai kezdék jobban, az első játékrész egygólos vendég előnynél ért véget (2-3), félidőben pedig már öt gól volt a különbség az oroszlánosok javára (4-9). Térfélcserét követően kapaszkodtak ugyan a házigazda zuglóiak, a mérkőzés végére a hat játékosát is végleg cserével elveszítő Honvéd magabiztosan, 12-10-re megnyerte a találkozót. Mindez pedig azt jelenti, hogy a harmadik összecsapás dönt arról, hogy ki lesz a Miskolc (5.) és a Debrecen (7.) ellenfele.

Eközben Lukács Gergely tanítványai végig vezetve, 7-5-re győzték le idegenben a Tatabányát és döntötték el a párharcot, míg a Vasas Kaposváron szenvedett fordulatos és izgalmas mérkőzésen 8-7-es vereséget. Az angyalföldieknek nem sikerült tehát kivívnia a biztos bentmaradást - Bóbis Máté együttese így a sereghajtó KSI-vel találkozik az utolsó körben, a tét pedig a kiesés elkerülése.