Ellenállhatatlanul menetel az UVSE

2019. január 25. 21:35

A női Euroligában a magyar bajnok az orosz Uralochka ellen is nyert, így nagy lépést tett a csoportelsőség felé. A BVSC remekül helytállt a címvédő Kisirshi ellen, de veresége után biztos a kiesése. A Dunaújváros is a kiesés szélén, hiszen a Sabadell volt a jobb – sorsa már nincs a saját kezében.

Egy nap alatt talán két legnagyobb csoportellenfelét győzte le az UVSE, így hatalmas lépést tette az elsőség felé! Benczur Márton csapata pénteken este az Uralochka Zlatoust ellen is megpróbált már az elején dominálni, ám az oroszok végig kemény ellenállást fejtettek ki. A harmadik negyed bivalyerős támadásai jelentették talán a fordulópontot, Keszthelyi Rita vezérletével végül 11-9-re nyert a társaság. Szombaton a Lille, vasárnap az Ethnikos, a remények szerint újabb két siker következhet, és az első helyen való továbbjutás.

És ha már a továbbjutás: sajnos minimálisra csökkentek a Dunaújváros esélyei. Mihók Attila csapata a délelőtti, meglehetősen nagy visszhangú, őrült kiállításszámú Vouliagmeni elleni vereség után a Sabadellel szemben próbált visszakapaszkodni, ám a spanyol válogatott+2 amerikai klasszis fémjelezte spanyol alakulat minden negyedet megnyerve győzött 13-7-re. A 24 óra alatt három komoly meccset lejátszó újvárosiak szombaton pihennek, s vasárnap zárnak a kassaiak ellen…

Harmadik csapatunk, a BVSC is lemondhat a továbbjutásról. Persze ennek nem a péntek esti meccs a fő oka, hiszen a címvédő Kirishi ellen, nyugodtan mondhatjuk, remek meccset vívott Petrovics Mátyás együttese. Nagyszünetig abszolút partiban voltak a zuglóiak, sőt a harmadik negyedben is rendre zárkóztak az ellépő ellenfélre, ám végül győzött a nagyobb rutin. Ezzel már biztos nem lehet továbbjutó a BVSC, amely vasárnap játssza záró meccsét a Leiden ellen.

Női Euroliga, selejtező
A-csoport, Barcelona
BVSC-Zugló–Kinef Kirishi 7-11 (2-3, 3-2, 2-4, 0-2)
Kuna 2, Farkas K., Takács O., Utassy, Leimeter, Máté, ill. Ivanova 4, Simanovich 2, Ryzhkova 2, Prokofyeva, Krimer, Khamzaeva

CN Sant Andreu (spanyol)–Leiden (holland) 12-3

A BVSC további mérkőzése:
Vasárnap: - Leiden, 10:30

B-csoport, Kassa
CN Sabadell (spanyol)–Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 13-7 (3-2, 3-2, 3-1, 4-2)
K. Neushul 4, Garcia 3, B. Ortiz 2, Espar, Steffens, Cordobes, Leiton, ill. Vályi V. 3, Gurisatti 3, Garda

Vouliagmeni (görög)–Olympia Kosice (szlovák) 17-1