Hiába harcolt nagyot az Eger, győzött a Brescia

2018. december 5. 18:50

Kiválóan kezdték a mérkőzést Dabrowski Norbert tanítványai - az első negyedet két találattal a házigazdák nyerték -, ám nagyszünetre egalizált, a második félidőben pedig fordított a Brescia. Az olasz együttes 11-8-as győzelemmel, és értékes három ponttal térhet haza.

Miként arról beszámoltunk, az ősz meccseként harangozta be az egriek hivatalos honlapja a Brescia elleni találkozót. Nem véletlenül. Könnyen előfordulhat, sőt valahol a papírforma is azt ígéri, hogy a felek egymás elleni oda-vissza ütközete nagyban befolyásolhatja, melyikük jut majd a csoportban a legjobb négy közé, azaz kerül a hannoveri nyolcas döntőbe.

Dabrowski Norbert együttese ennek megfelelően, a legutóbbi, Ferencváros elleni mérkőzése óta kizárólag a Bresciára készült, velük keltek, velük feküdtek az egri legények.

Nos, úgy tűnt, nem volt hiábavaló az olaszokkal „hálni", hiszen az Eger fantasztikusan kezdte a mérkőzést, a házigazdák rögtön lerohanták a vendégeket. A második minutumban Strahinja Rasovics szerzett vezetést a hevesieknek, majd két perc múlva Marko Avramovics növelte kettőre az előnyt. A második egri gólt követően megszületett az első Brescia találat is, Valerio Rizzo értékesítette csapata emberelőnyös helyzetét. A negyed Angelos Vlachopoulos fórgóljával zárult, 3-1.

SER_5795.JPGMagabiztos egri fölénnyel jellemezhető első nyolc perc után izgalmas második negyedet hozott a folytatás. Pietro Figlioli révén szépített a Brescia, de Gyárfás Tamás rögtön visszaállította a kétgólos különbséget. Az újabb hazai találat után megtáltosodtak a vendégek, Pietro Figlioli villant újfent, majd Valentino Gallo ejtett nagyon szép találatot az egri kapuba, mellyel egalizált az olasz együttes. Gyárfás Tamás emberelőnyben értékesített góljával újból az Egernél volt az előny, ám találata ezúttal sem maradt megválaszolatlanul, Christian Presciutti akciógóljával 5-5-ös döntetlennel ért véget az első félidő.

A kemény küzdelem és az izgalmak a térfélcsere után csak fokozódtak. Marko Avramovics önmaga második, csapata hatodik találatát szerezte, azonban Valentino Gallo is megduplázta góljainak számát, a Brescia ötöse a rövid sarkot lőtte ki. Sőt, duplázott Valerio Rizzo is, mellyel a mérkőzésen először, magához ragadta a vezetést a vendégegyüttes, 6-7.
SER_5794.JPG
Nem hagyták ezt annyiban Dabrowski Norbert tanítványai, Angelos Vlachopoulos szemfüles találatával egyenlített az Eger, ám Mladan Janovics duplájával és Christian Presciutti góljaival újfent egalizált és fordított a Brescia, amelynek kapuját magabiztosan őrizte del Lungo. A feltartóztathatatlan Vlachopoulos előnyben értékesített találatával kettőre zárkóztak a hevesiek. Nagyot harcolt és utolsó erejével is kapaszkodott a házigazda, nem sikerült az egyenlítés, sőt, a 11-8-as végeredményt a Brescia hármasa, Presciutti állította be.
„Nagyon kiélezett mérkőzést játszottunk, amelyen apró dolgok döntöttek a végjátékban. Azon múlott a győzelem, hogy a Brescia pontosabban játszott a kiélezett szituációkban” – értékelt Dabrowski Norbert, míg kollégája, Alessandro Bovo így fogalmazott: „Az első negyedben sok problémánk adódott a védekezéssel, aztán a folytatásra feljavult a játékunk. Korábban még soha nem nyertünk itt Egerben, ezért is volt fontos ez a mai siker, főként, hogy egy potenciális rivális otthonából hoztuk el a három pontot.”

SER_5857.JPG FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, FŐTÁBLA, 4. FORDULÓ
A-csoport

ZF-Eger-AN Brescia (olasz) 8-11 (3-1, 2-4, 1-2, 2-4)
Gólszerzők: Vlachopoulos 3, Gyárfás 2, Avramovics 2, Rasovics, ill. Presciutti 3, Figlioli 2, Gallo 2, Rizzo 2, Janovics 2