A Dunaújváros a Népligetben, az Eger otthon szerzett három pontot

2018. november 24. 17:58

Két női ob I-es mérkőzést rendeztek szombaton: az FTC nem bírt Mihók Attila csapatával, míg a Szentes hiába kezdett parádésan, Biros Péter együttese fordítani tudott.

Villámrajtot vett a Dunaújváros a Népligetben: Geraldine Mahieu ötöst harcolt ki, Garda Krisztina ezt értékesítette, Gurisattti Gréta centergólt jegyzett, majd Vályi Vanda szerezte a harmadik gólt. Ez a kezdés megadta az alaphangot, és ugyan zárkózott az FTC, Mihók Attila együttese végig kézben tartotta az összecsapást.

MVLSZ_FTC_Dunaujvaros_noi_OB1_20181124_MaD_004.jpgA különbség ugyan nem nőtt gyorsan, hiszen a hazaiak Csabai Dóra vezérletével tették a dolgukat becsülettel, ám az újvárosiak minden negyedben jobbak voltak: az első kettőben kettővel, nagyszünet után eggyel-eggyel, így magabiztos lett a győzelmük. Ki kell emelni Kiss Alexandra 53%-os védési hatékonyságát, illetve azt, hogy a harmadik negyed közepén gólt is jegyzett….
A Szentes alaposan ráijesztett saját uszodájában az Egerre: Perez Mora megúszásból, Kövér-Kis Réka akcióból, Mihály Kinga pedig ötméteresből (Nada Mandics harcolta ki) lőtt gólt. Biros Péter csapata még az első negyedben megkezdte a felzárkózást (Szilágyi Dorottya, majd Hlengiwe Mchunu jegyzett találatot), majd a másodikban Somhegyi Noémi szerzett büntetőt, amit Szilágyi váltott gólra. A vendégek még kétszer vezetni tudtak, ám az egriek mindkétszer egyenlítettek, és térfélcsere után vették magukhoz az irányítást. Ráski Lilla akciógólja jelentett vezetést, majd Kékesi Boglárka és a harmadik gólját szerző Szilágyi következett. Vidumanszky László alakulatának még egy apró fellángolása volt, hiszen az Eger szép lassan felőrölte ellenfele erejét, és végül magabiztosan halad célja felé. A győzelmet végül 12-7-es sikere jelentette.

Női OB I, Alapszakasz
7. forduló
MVLSZ_FTC_Dunaujvaros_noi_OB1_20181124_MaD_006.jpgFTC-Telekom-Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 8-14 (1-3, 3-5, 2-3, 2-3)
Gólszerzők: Csabai 2, Takács V. 2, Mihailovics 2, Pőcze, Bujka, ill. Vályi V. 4, Gurisatti 3, Brezovszki 2, Mahieu 2, Garda, Menczinger, Kiss A.

ZF-Eger-Hungerit-Szentes 12-7 (3-2, 2-3, 4-1, 3-1)
Szilágyi D. 4, Kékesi 2, Ráski 2, Miklós R. 2, Somhegyi, Mchunu, ill. Kövér-Kis 3, Perez Mora, Kudella, Mihály K., Diasa Melani