A BVSC a harmadik negyedben belehúzott – 3 pont az FTC ellen

2018. november 10. 18:42

Petrovics Mátyás csapata 5-5 után indult be igazán, 5-1-es harmadik etappal húzott el ellenfelétől, és győzte le végül 12-9-re.

A délelőtti nagy siker (a Dunaújváros Európai Szuperkupát nyert az orosz Kinef Kirishi otthonában!) megadta a forduló alaphangját, minden uszodában örültek a sikernek.

Szentesen ezt egy 17-1-es sikerrel ünnepelték meg a Honvéd ellen, a rangadót a Szőnyi úton rendezték. Itt remekül kezdett az FTC, hiszen a 3-2-es első negyedre még egyet rápakolva 4-2-re vezetett, végül a nagyszünetben 5-5 állt a táblán. A hazaiaknál Illés Anna és Kuna Szonja lőtt 2-2 gólt, rajtuk kívül Leimeter Dóra talált be. A vendégeknél Bujka Barbara játszott ihletett formában, akciógólt jegyzet a center, illetve két emberelőnyt váltott gólra, 3/3-mal állt, rajta kívül Kövesdi Vivien és Huszti Dóra szerzett gólt.

Fordulás után a franciák elleni Világliga-meccsen is szerepet kapó zuglói védő, Máté Zsuzsanna váltott gólra egy fórt, majd Illés és Leimeter villant akcióból – Petrovics Mátyás csapata ezzel 8-5-re lépett el. Musznay Fanni szépített, de a védekezésében szigorító zuglóiak ezen kívül nem engedtek több gólt a negyedben a Fradinak, sőt Kuna Szonja és Farkas Tamara révén 10-6-ra hizlalták az előnyt. Ez az 5-1-es etap egyben meghatározta a mérkőzés egészét, Béres Gergely csapata innen nem tudott már pontot szerezni. Miután Leimeter 11-6-ra alakított az állást, csak a végeredmény volt kérdéses – nos, a Fradi becsületére legyen mondva, tette a dolgát a végéig, Lena Mihailovics és Bujka révén jött közelebb, de Gyöngyössy Anikó fórból talált be. A 12-9-es végeredményt Csabai Dóra állította be.
A nap záró meccsén az Eger az ötgólos születésnapos, Szilágyi Dorottya vezérletével Tatabányán gyűjtötte be a három pontot.

Női ob I., alapszakasz, 6. forduló
Hungerit-Szentes-Budapesti Honvéd 17-1 (4-0, 5-1, 2-0, 6-0)
Kövér-Kis 3, Mihály K. 3, Perez Mora 3, Mandics 3, Czirbus 2, Dias Melani 2, Dávid C., ill. Vogt

BVSC-Zugló-FTC-Telekom 12-9 (2-3, 3-2, 5-1, 2-3)
Illés 3, Kuna 3, Leimeter 3, Farkas T., Máté Zs., Gyöngyössy, ill. Bujka 4, Mihailovics, Kövesdi, Muzsnay, Huszti, Csabai

RB-Tatabánya-ZF-Eger 7-12 (1-3, 4-4, 0-1, 2-4)
Tátrai 2, Zantleitner N., Pintér P., Petik P., Sedlakova, Kolarova, ill. Szilágyi D. 5, Ráski 3, Kocsis, Tóth Cs., Somhegyi, Mchunu

Az állás: 1. Dunaújváros 15 (89-28), 2. UVSE 15 (78-27), 3. BVSC 12 (70-33), 4. FTC 12 (68-47), 5. Szentes 6 (44-42), 6. Eger 6 (47-50), 7. Tatabánya 3 (26-56), 8. Szeged 0 (34-92), 9. Budapesti Honvéd 0 (19-100)