E.ON Férfibajnokság, A-csoport: Eger, FTC – kiváló BL-főpróba

2018. október 31. 21:14

A hevesiek a Pécs, a bajnok az AVUS elleni győzelemmel hangolt a hétvégi csatákra. A KSI jól tartotta magát a Honvéd otthonában, s végül 10-5-re kapott ki.

A szombati, Dinamo Moszkva elleni Bajnokok Ligája-meccsre készülő Eger pazar főpróbát tartott a másfél órás csúszással kezdődő bajnokin, hiszen már két negyed után 6-1-re vezetett a Pécs ellen, és a folytatásban is sikerült növelnie előnyét. Dabrowski Norbert kiváló védekezésnek, és Valics Bence 73%-os védési hatékonyságának (8/11) is örülhetett.

A pénteken Bukarestben BL-partit vívó bajnok FTC az AVUS-t a szokásosnál jobban megrotált kerettel is magabiztosan gyűrte le tíz góllal (16-6).

A Kőér utcában a KSI két negyedig remekül tartotta magát a Honvéd ellen, ám térfélcsere után a harmadik etapban Szirányi Balázs vezérletével rákapcsolt a házigazda, és 5-1-es szakasszal egyértelműsítette a felek lévő különbséget. Merész András együttese végül 10-5-re győzött, ám, Horváth János ennek ellenére elégedett lehet tanítványaival.