E.ON Férfibajnokság: megkezdődött az új idény, győzött az OSC és a Honvéd

2018. október 3. 20:50

A női élvonalbeli pontvadászat szombati rajtja után szerdán este útjára indult a labda az uraknál is, s kezdetét vette az E.ON Férfibajnokság 2018/2019-es küzdelemsorozata. Vad Lajos, Merész András és Zsivko Gocics egyaránt győzelemmel mutatkozott be új csapata kispadján.

A nyitóforduló mérkőzéseinek sorát a Metalcom Szentes-ZF-Eger összecsapás vezette fel, melyen egy jelentősen átalakult hevesi együttes ugrott medencébe a Kurca-partján. Dabrowski Norbert legénysége a hét találatig meg sem álló Strahinja Rasovics vezérletével fokozatosan lépett meg a vendéglátóktól. Félidőben még négygólos (4-8), a negyedik játékrész végén pedig már kilencgólos (7-16) differenciát mutatott a szentesi uszoda eredményjelzője. A napokban elnökváltáson átesett egriek sima sikerrel vették az első forduló akadályait.

Szombathelyen a második élvonalbeli szezonját kezdő AVUS gárdája a Budapesti Honvéd együttesét látta vendégül, kinek kispadján Vad Lajost Merész András váltotta a nyári szünetben. Noha a házigazda az első perctől az utolsóig próbált kapaszkodni és tartani a lépést a fővárosiakkal, Szivós Mártonék végig vezetve, magabiztosan nyerték meg a mérkőzést 11-9-re. Merész András és új igazolásai tehát győzelemmel mutatkoztak be a Honvédban.

Magabiztosan kezdte a találkozót Vad Lajos irányításával a nyáron alaposan, több válogatott klasszissal megerősített A-Híd-OSC Újbuda csapata is a Vasas otthonában. Az első nyolc percet 3-1-re nyerte az OSC, majd ugyanezt az eredményt a második etapban lemásolva már 6-2-es újbudai vezetés mellett vonulhattak nagyszünetre a felek. Térfélcsere után a harmadik negyedben ugyan megrázták magukat Földi László tanítványai, kétség nem férhetett a hétvégén még az Euro-kupa rijekai csoportselejtezőjéből első helyen továbbmenetelő OSC győzelméhez. Az angyalföldiek 17-6 arányban alulmaradtak Vad Lajos gárdájával szemben.

A Miskolc hazai környezetben látta vendégül a Kaposvárt. Berta József legénysége a mérkőzés előtt elmondta, nem feltartott kézzel ugrik medencébe a bajnoki rajt előtt komoly célokat megfogalmazó borsodiak otthonában. A házigazdák azonban esélyt sem adtak a vendégeknek, az újra nemzetközi kupaszereplést érő pozíciók egyikére pályázó MVLC 14-9-es győzelmet aratott a dunántúliak felett.

Új szakvezetők debütáltak a Komjádi-uszoda második mérkőzésén, az UVSE-Szolnoki Dózsa összecsapáson is. A liláknál a háromszoros olimpiai bajnok, világ- és Európa-bajnok Benedek Tibor, míg a tavalyi ezüstérmes Szolnok kispadján az olimpiai-, világ-, és Európa-bajnok Zsivko Gocics mutatkozott be, aki a szezon végén, Cseh Sándor távozásával cserélte a vízilabdasapkát sípra és mágnestáblára. Némi meglepetésre a fővárosiak szerezték meg a vezetést, melyet nem sokkal később magukhoz ragadtak ugyan a Tisza-partiak, az UVSE egészen a harmadik negyed végéig nem hagyta nagyon meglépni a vendégegyüttest. A csapatok mindössze háromgólos szolnoki vezetésnél vághattak neki az utolsó menetnek, melyre Benedek Tibor tanítványai elfáradtak, Gocics legénysége pedig érvényesítette erőfölényét, s 13-7-re megnyerte a meccset.