Megvolt a kötelező Japán ellen, jöhet a vb-döntő „visszavágója"!

2018. június 20. 19:43

Férfiválogatottunk a várakozásoknak megfelelően magabiztosan győzte le ázsiai ellenfelét (14-7), így csoportmásodik lett. Mindez azt jelenti, hogy a csütörtöki negyeddöntőt 18:15-től a világbajnok Horvátország ellen vívja a Világliga Szuperdöntőjében.

A miskolciak pólós sokat tett azért, hogy az emlékezetes margitszigeti világbajnoki döntő párosítása a Duna Arénában zajló Világliga Szuperdöntőjében már a negyeddöntőben megismétlődjön...

MVLSZ_JPN_HUN_ffi_20180620_MaD_016.jpg Megmagyarázzuk: Alex Bowen, az Euro Kupa-elődöntős Miskolc amerikai játékosa a B-csoport rangadóján ellenállhatatlanul játszott, vezére volt Udovicsics-csapatának, öt góljával főszerepet vállalt abban, hogy csapata a horvátok ellen három negyed után 11-8-ra vezetett. A végén már „csak" arra kellett figyelniük, hogy megmaradjon az előny - ez sikerült, a 11-10-es siker csoportelsőséget ért Egyesült Államoknak. Egyúttal a spanyolok kazahok elleni győzelmével a csoport harmadik helyére „lökte" Tucak-együttesét. Ami egyúttal azt jeleni, hogy a mieink velük találkoznak a negyeddöntőben.

MVLSZ_JPN_HUN_ffi_20180620_MaD_011.jpg Máshogy lett volna persze, ha Märcz Tamás alakulata nem győzi le Japánt - no, de erről persze felesleges is lenne értekezni. Felesleges, hiszen csapatunk már az első negyedben egyértelműsítette, szó sem lehet taktikázásról, avagy igen, de kizárólag pozitív értelemben. Kardos Gergely védte a kaput, szó szerint, hiszen rögvest ötméterest hárított, megadva ezzel az alaphangot. Jansik Dávid, Zalánki Gergő, Angyal Dániel, Mezei Tamás – négy mozdulatsor, négy gól – hogy őszinték legyünk, sok kérdés már nem is maradt. Adachi szépített, de Bátori Bence révén 5–1 lett az első menet.

Innen ment minden rendesen, ahogy mennie kellett – Vámos centerből is gólt jegyzett, Pohl Zoltánnal lövette a csapat az ötöst, így a Duna Arénában bemutatkozó másik ifjú is tevékeny részt vállalt még támadásban is – 8–3 állt a nagy kivetítőn a nagyszünetben.

MVLSZ_JPN_HUN_ffi_20180620_MaD_018.jpgHa szűken is, de a harmadik menetet is megnyertük, a két center, Mezei és Bedő Krisztián volt eredményes, továbbá Vámos lendítette meg egyszer azt a bizonyos balost, míg odaát Inaba tűnt ki a riválisból. A záró felvonásban Inaba igazolta, valóban jó japán játékos, negyedik és ötödik gólját szerezte meg. Átellenben Erdélyi Balázs is kétszer „szólt”, s miután előtte Bedő is villant egyet, ezt a periódust is megnyertük 3–2-re, azaz a vége 14–7-es győzelem lett.

Következhet tehát csütörtökön 18:15-től a horvátok elleni negyeddöntő!