E.ON Férfibajnokság: a Vasas otthonában nyert a Pécs

2018. március 23. 20:45

Pénteken este alsóházi rangadóval vette kezdetét a középszakasz hatodik fordulója, a Vasas a legfőbb riválisát, a PVSK csapatát látta vendégül. A Komjádi-uszoda közönsége őrületes gólpárbajt láthatott, melyből végül a pécsiek kerültek ki győztesen.

A párharc első felvonását nagy küzdelemben Lukács Gergely tanítványai nyerték Mecsekalján (8-7), melyért az angyalföldiek mindenféleképpen szerettek volna visszavágni.

A mecsekaljaiak azonban nem adták olyan könnyen a bőrüket, a rangadót ott folytatták, ahol március első napjaiban, a pécsi forduló során abbahagyták. A vendégek már az első játékrészben kezükbe vették az irányítást, Csaba Márton akcióból szerzett vezetést, melyre Steinmetz Ádám még felelni tudott - az angyalföldiek ötkarikás bajnoka a Vasas emberelőnyét váltotta gólra. A folytatásban Szatmári Kristóf is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Csaba Márton duplázta meg találatainak a számát, a két pécsi fiatal lövése azonban hazai részről már megválaszolatlanul maradt, 1-3.

A második felvonásban megosztozkodtak a gólokon a csapatok: a házigazdáknál Bencz Rolf és Sélley Rauscher Domonkos volt eredményes, míg a túloldalon Csaba Márton és Csacsovszky Alex villant.

Akárcsak a második nyolc percet, úgy a harmadik etapot is Bencz Rolf nyitotta, sőt, a Vasas fiatalja ezúttal még a gólcsapot is megnyitotta, záporoztak a találatok a Komjádi-uszoda medencéjében. Szám szerint hat, a felek pedig 7-7-es döntetlennél fordulhattak rá az utolsó kanyarra.

Hiába vezetett a mérkőzés során több góllal is a vendégegyüttes, a Vasas nem adta fel a küzdelmet, Földi László legénysége rögtön az első támadását góllal zárta - Steinmetz Ádám centerből köszönt be Józsa Ottó kapujába. A találatok pedig tovább potyogtak, akárcsak a harmadik játékrészben. A gólpárbajból végül a mecsekaljaiak kerültek ki nyertesen, így a győzelemért járó három pont a Pécs zsebébe került.