UVSE, BVSC, Dunaújváros: rajt az Euroligában

2017. december 01. 07:25

A bajnok Utrechtben, az ezüstérmes Padovában, a bronzérmes pedig otthon, a Fabó Éva Sportuszodában harcol csoportjában a továbbjutást érő három hely egyikéért.

Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

A női klubszezon fordulópontjához érkezett: az elkövetkezendő cirka két hétben kiemelt, sorsokat is meghatározható mérkőzések várnak a nagycsapatokra. Rögvest itt van a ma kezdődő Euroliga-selejtező, amely után bajnoki rangadó, majd Magyar Kupa négyes döntő vár a hölgyekre – nem véletlen, hogy az edzők, így elsősorban a három nemzetközi kupainduló trénere, Benczur Márton (UVSE), Petrovics Mátyás (BVSC) és Mihók Attila (Dunaújváros) egyöntetűen jelentette ki: „A felkészülésünket arra hegyeztük ki, hogy először ebben az időszakban játszunk igazán jól.”

Ami az Euroliga-selejtezőt illeti: az előzős sorozat négyes döntőseit (Kirishi, Sabadell, Olympiakosz, Mataro) kiemelték, ők a következő körben csatlakoznak a mezőnyhöz. Az első kör négy négyes csoportjából három-három együttes jut tovább, de közel sem mindegy, melyik helyen. A következő körben ugyanis előbb a csoportelsőket sorsolják a négy kiemelt valamelyike mellé, és így a nyolc legerősebbhez sorsolják majd a további nyolc csapatot, és az így kialakult négyesekből majd már csak két-két csapat kerül a nyolc közé.

A magyar bajnok UVSE – amely az előző szezonban a LEN-kupát megnyerte – Utrechtben szerepel, s két holland rivális mellett az orosz bajnokságban a Kirishit is legyőző Uralochka lehet várhatóan a legkeményebb ellenfele.

Az ezüstérmes BVSC-re vár – ha lehet ilyet mondani – talán a legkeményebb menet, hiszen Padovában a hazaiak mellett a szintén olasz Orizzonte, valamint a holland Leiden vár, itt bizony még a továbbjutásért is alaposan meg kell szenvedni.

A bronzérmes Dunaújváros odahaza szerepel: a francia Lille és az alaposan megfiatalított görög Glyfada legyőzése az ellenfeleket nem lebecsülve kötelezőnek mondott, a Vouliagmeni elleni vasárnapi parti azonban valódi értékmérő, hiszen a görögöket bátran az Euroliga egyik meghatározó, esélyes csapatának nevezhetjük.

A Dunaújváros mérkőzéseit a Digi Sport élőben közvetíti, az UVSE találkozóit itt lehet nyomon követni.
Padovából nincs hír, hogy lesz-e élő közvetítés (ha lesz, természetesen jelezzük), de minden mérkőzés élő eredménykövetéssel ezen az oldalon nyomon követhető.

A-csoport, Messina
December 1., péntek

Despar Messina (olasz)–SV Nikar Heidelberg (német), 18:00
CN Sant Andreu (spanyol)–Ugra Khanty-Mansiysk (orosz), 20:00
December 2., szombat
Despar Messina–CN Sant Andreu, 18:00
Ugra Khanty-Mansiysk–SV Nikar Heidelberg, 20:00
December 3., vasárnap
CN Sant Andreu–SV Nikar Heidelberg, 9:30
Ugra Khanty-Mansiysk–Despar Messina, 11:00

B-csoport, Dunaújváros
December 1., péntek

NC Vouliagmeni (görög)–ANC Glyfada (görög), 18:45
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics–Lille UC (francia), 20:15 (tv: Digi Sport2)
December 2., szombat
NC Vouliagmeni–Lille UC, 16:30
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics–ANC Glyfada, 18:00 (tv: Digi Sport1)
December 3., vasárnap
ANC Glyfada–Lille UC, 11:00
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics– NC Vouliagmeni, 12:30 (tv: Digi Sport2)

C-csoport, Utrecht
December 1., péntek

UZSC Utrecht (holland)–Widex GZC Donk (holland), 19:00
UVSE–Dinamo Uralochka (orosz), 20:30
December 2., szombat
UVSE–Widex GZC Donk, 17:30
UZSC Utrecht–Dinamo Uralochka, 19:00
December 3., vasárnap
Widex GZC Donk–Dinamo Uralochka, 12:30
UZSC Utrecht–UVSE, 14:00

D-csoport, Padova
December 1., péntek
Ekipe Orizzonte (olasz)–BVSC-Zugló Diapolo, 18:00

ZVL Leiden (holland)–Plebiscito Padova (olasz), 20:00
December 2., szombat
Ekipe Orizzonte–ZVL Leiden, 17:00
Plebiscito Padova–BVSC-Zugló Diapolo, 19:00
December 3., vasárnap
BVSC-Zugló Diapolo–ZVL Leiden, 10:00

Plebiscito Padova–Ekipe Orizzonte, 12:00







BENU Férfi MK

Szolnoki Dózsa - FTC PQS Waterpolo

2017. dec. 02. 17:45

BENU Férfi MK

-

2017. dec. 03. 17:45

Női OB I

DUE-Maarsk Graphics - UVSE

2017. dec. 06. 16:45

Női MK

DUE-Maarsk Graphics - BVSC-Zugló Diapolo

2017. dec. 09. 12:30

Női MK

-

2017. dec. 10. 17:45

Női OB I

FTC - DUE-Maarsk Graphics

2017. dec. 13. 16:15

TippMix Női Szuper Kupa

UVSE - BVSC-Zugló Diapolo

2017. dec. 22. 16:15

TippMix Férfi Szuper Kupa

Szolnoki Dózsa - ZF-Eger

2017. dec. 22. 18:00

Orizzonte-BVSC női Euroliga, 2017.12.01. - Fotók: Mérei László
Eger-Kaposvár BENU Férfi Magyar Kupa, 2017.11.26. - Fotók: Fehér Kálmán
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok