Szolnok Eger, OSC: nagy lépés idegenben

2017. november 25. 20:02

A BENU Férfi Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésein magabiztosan győztek az esélyesek, így a vasárnapi visszavágók formalitásnak ígérkeznek.

Az esélyesek idegenben játszottak, az esélyesek nem hibáztak.

Talán az Eger szenvedett meg a legjobban, az utolsó negyedet csak 10–9-cel kezdhette Kaposváron, lévén a házigazda nagyon odatette magát az összecsapáson. Dabrowski Norbert együttese az ötgólos Hosnyánszky Norbert vezérletével, Hárai Balázs eredményes centerjátékával végül úgy nyert magabiztosan 16–11-re, hogy az első és az utolsó negyedet egyaránt 6–2-re nyerte meg.

Az OSC a Vasas otthonában 8–1-es első félidővel jelezte, szó sem lehet szoros meccsről. Földi László együttese a folytatásban már partiban volt, ám a BL-csapat nyolc góllal behúzta a meccset.

A Szolnok a tokiói túrájáról hazatérő Honvéd ellen 6–1-re vezetett két negyed után, majd erre az előnyre a következő etapban rátett még úgy hármat, hogy nem kapott gólt – az 1–9-es állás mindent elárult. Itt az utolsó negyed lett 2–2, a vége pedig 3–11.

A negyeddöntő második mérkőzéseit vasárnap rendezik.