Női Magyar Kupa: az FTC csatlakozott a nagyokhoz

2017. november 12. 19:07

A decemberi négyes döntőbe az UVSE, BVSC, Dunaújváros trió mellé a Szentest legyőző zöld-fehérek jutottak.

A szombati meccsek után vasárnap a negyeddöntő 2. mérkőzéseit rendezték. Miként az odavágón, az UVSE, a BVSC és a Dunaújváros sikeréhez nem férhetett kétség, mindhárom favorit magabiztosan győzte le ellenfelét, az Egert, a Szegedet és a Honvédot.

A legnagyobb csata – miként a szentesi 10–10 után borítékolható volt – a Népligetben zajlódott, ahol a vendégek vezető góljára az első negyedben a volt szentesi, Kövér-Kis Réka válaszolt egy duplával. Igyekezett ellépni az FTC, 4–1-re vezetett, ám a Szentes 5–4-re zárkózott. Még a második negyed végén is csak 7–5 állt a táblán, amikor a Bujka Barbara centerjátékára és Kasó Orsolya jó teljesítményére (14/23, 61%) építő házigazda elkezdte szétnyitni az ollót. Miután a harmadik menetben nem kapott gólt, megnyugtató előnybe került, és végül 13–9-re hozta a mérkőzést.

4Y3A8349.jpgA négyes döntőbe (december 9–10.) tehát az UVSE, a BVSC, a Dunaújváros és az FTC jutott.