Nagyon magabiztos az új Dunaújváros

2013. szeptember 29. 14:55

Az egri után az odahaza rendezett felkészülési tornát is hibátlanul nyerte meg a Dunaújvárosi Főiskola csapata.

Négy csapat, a házigazda Dunaújvárosi Főiskola, a bajnok ZF-Eger, a Szeged Taylor&Nash és a BVSC csapata vett részt a hétvégi újvárosi tornán.

A nyitómeccset a hazaiak játszották a BVSC-vel, sima győzelem lett a vége, ennek már az első negyedben látszottak a jelei. Menczinger, Csabai és Polák egyaránt három gólt szerzett ezen a találkozón.

Az egriek megszenvedtek a szegediek ellen, hiszen 14-11-es győzelmük csak a negyedik negyed 4-1-es sikerüknek köszönhető. A Tisza partiak megszorongatták a BVSC-t is, de Petrovics Mátyás csapata a harmadik negyedben eldöntötte a találkozót.

A bajnok Eger aztán nyolcgólos vereséget szenvedett a hazaiaktól. Az első negyed 6-1-es eredménye után nem tudott magához térni Kelemen Attila csapata. Ennél is meglepőbb volt, hogy a BVSC is legyőzte az Egert szombaton este. Pedig az első és a második negyedet is 4-2-re nyerték az egri lányok. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy az Eger csapatában nem volt ott Gangl Edina, Katona Réka, Pócsi Bianka, Ráski Lilla. A kapuban az egri csapat weboldalának tájékoztatása szerint a fiú serdülő csapat kapusa, Huszti Ádám védett.

Polák Zsófia a harmadik újvárosi meccsen is bizonyította, remek formában van, a BVSC ellen lőtt három, majd az egrieknek lőtt négy gól után a szegedieknek is háromszor köszönt be, nagy érdemeket szerezve ezzel abban, hogy a DFVE megnyerte a tornát.

Eredmények – Dunaújváros, felkészülési torna:

Dunaújvárosi Főiskola VE-BVSC 14- 7 (6-3, 2-2, 4-0, 2-2)
ZF-Eger – Taylor&Nash Szeged Universitas 14- 11 (6-3, 2-4, 2-3, 4-1)
Taylor&Nash Szeged Universitas – BVSC 10- 12 (2-1, 3-4, 5-1, 4-2)
Dunaújvárosi Főiskola VE – ZF-Eger 13-5 (6-1, 1-2, 3-1, 3-1)
ZF-Eger - BVSC 12-13 (4-2, 4-2, 2-5, 2-4)
Dunaújvárosi Főiskola VE – Taylor&Nash Szeged Universitas 14-5 (3-2, 5-1, 3-0, 3-2)