Eger-siker Tatabányán

2017. szeptember 17. 15:19

A magyar bajnokságban ezüstérmes ZF-Eger győzelmét hozta a Tatabányán megrendezett Jó szerencsét-kupa.

A vasárnapi délelőtti Eger-Miskolc találkozón dőlt el a tornagyőzelem sorsa, amelyen az Eger Sztrahinja Raszovics és Hosnyánszky Norbert vezérletével nyerte meg a mérkőzést. Az egriek így három sikerrel zárták a megméretést, az új igazolások közül Raszovics hét, a görög Angelosz Vlahopulosz hat, míg a szerb-magyar Marko Avramovics négy gólt szerzett. A miskolciaknál az amerikai Alex Bowen vitte a prímet, a három meccsen összesen tizenöt találatig jutott.

A viadalon mind a négy résztvevő komplett kerettel szállt vízbe, a harmadik helyről a Tatabánya-BVSC találkozó döntött volna, ami viszont ikszre végződött, így a házigazda a jobb gólkülönbségének köszönhetően lett harmadik.

Jó szerencsét-kupa, férfi felkészülési torna, Tatabánya
1. forduló
ZF-Eger-MKB-Euroleasing-BVSC-Zugló 14-4 (2-0, 3-1, 4-0, 5-3). Gólszerzők: Vlahopulosz 3, Avramovics 2, Hosnyánszky 2, Kovács Gergő 2, Sz. Raszovics, Lőrincz, Hárai, ill. Török B. 2, Létay, Mészáros Cs.
TVSE-PannErgy-MVLC 6-11 (1-2, 1-2, 3-3, 1-4). Gólszerők: Francsics 2, Kolarik 2, Szabó B., Kistamás, ill. Bowen 5, Halek 2, Kuzmenko, Sánta, Misics, Berta J.

2. forduló
TVSE-Eger 6-13 (2-2, 1-3, 1-5, 2-3). Gólszerzők: Kalanovics 2, Francsics, Fazekas T., Szentesi, Máthé, ill. Vlahopulosz 3, Sz. Raszovics 2, Angyal, Avramovics, Sári, Biros B., Kovács Gergő, Csucskovics, Bedő, Hárai
MVLC-BVSC 13-10 (2-3, 5-1, 3-3, 3-3). Gólszerzők: Bowen 5, Berta J. 2, Dőry, Vadovics, Misics, Milisics, Halek, Nagy Á., ill. Török B. 4, Czigány K., Csapó M., Létay, Mészáros Cs., Pásztor, Nagy Á. D.

3. forduló
Eger-Miskolc 13-9 (2-2, 4-2, 3-1, 4-4). Gólszerzők: Sz. Raszovics 4, Hosnyánszky 3, Lőrincz 2, Hárai 2, Vlahopulosz, Biros B., ill. Bowen 5, Misics 2, Vadovics, Nagy Á.
Tatabánya-BVSC 9-9 (2-3, 2-3, 2-1, 3-2). Gólszerzők: Kistamás 2, Márkus 2, Szabó B., Katonás, Kistamás, Kolarik, Szentesi Á., ill. Sugár 2, Várnai 2, Csapó M., Ágh, Mészáros Cs., Pásztor, Mátyok

A torna végeredménye: 1. Eger 9, 2. Miskolc 6, 3. Tatabánya 1, 4. BVSC 1