VB 2017, 12. NAP: MINDEN EGY HELYEN – ÉLŐ HÍRFOLYAM!

2017. július 27. 8:55

A 17. FINA Világbajnokság vízilabda küzdelmeinek tizenkettedik napján történtek egy helyen - így semmiről sem maradhatnak le. Ma a férfiak Görögországot 7–5-re verték az elődöntőben, így szombaton az aranyért játszhatnak! Az ellenfél Horvátország lesz, amely Szerbiát 12–11-re győzte le. Micsoda nap volt!

10:13
magyargorog0727olimpia.jpg Kemény ellenfél lesz a görög válogatott az elődöntőben, ez egyértelmű, de bizakodásra ad okot az is, hogy a magyar együttesnek jól megy a riválissal szemben. Válogatottutunk hat mérkőzés óta veretlen Görögország ellen, a tavalyi olimpián (8–8 a csoportban, 12–10 az ötödik helyért) és az Európa-bajnokságon (8–8 a csoportban, 13–10 a bronzéremért) is egy-egy győzelem és döntetlen született, idén Pireuszban ikszeltek a felek a Szamarcidusz-kupán, míg 2016-ban a világligában itthon nyertünk. És akkor meg nem beszéltünk a 2013-as világbajnokság negyeddöntőjéről, ahol 9–3-ra győzött a magyar csapat, amely utána meg sem állt a világbajnoki aranyig.

11:42
Kazahsztán végzett a 11. helyen, miután a helyosztón 9–5-re legyőzte Brazíliát.

12:18
gorogkkeszulbnek.JPGA görög válogatott jó hangulatban várja az esti elődöntőt! Ezt igazolja ez a kép is, ami a délelőtti edzés után készült. A játékosok épp a vb idejére kihelyezett szurkolói fotózónában készítettek képeket.

13:16
Spanyolország az ötgólos Espanol vezérletével 13–11-re győzte le Japánt, így a 9. helyen végzett.

14:14
Fotó: MTI

Fotó: MTI

2003-ban és 2005-ben is magyar-görög férfielődöntőt rendeztek a vb-n. Mindkettőn ott volt, sőt gólt jegyzett Biros Péter – utóbbi 7–6-os meccsen nevezetesen hatot! Háromszoros olimpiai bajnokunk amondó, a játékot lassító riválist a mi fegyverünkkel kell elsősorban legyőzni, illetve a fórokat jól kell kihasználni.

14:37
Az OSC-s Drasko Brguljan négy gólt jegyzett, Montenegró 9–8-ra legyőzte Oroszországot, így az 5. helyért játszhat majd szombaton.

14:52
Vladimir Gojkovics,
Montenegró szövetségi kapitánya így értékelt: „Mindig nehéz helyosztókon játszani, az oroszok ellen ez most különösen kemény meccs volt. A védelmünk remekül működött, ezért a támadásokra tudtunk összpontosítani. Természetesen az eredménnyel is elégedett vagyok, jó néhány fiatal játékosunknak remek tapasztalat volt a világbajnokság. Majd meglátjuk, két nap múlva, hogy fog menni az ötödik helyért.”

15:01
Fotó: MTI/Czagány Balázs

Az OSC pólósa, Drasko Brguljan előre tekintett: „Ma sokkal jobban játszottunk, mint a görögök ellen. Mi egy olyan csapat vagyunk, akik a védekezésükkel tudják megnyerni a mérkőzést, soha nem játszunk sok gólos meccseket. Ha továbbra is ilyen jól működünk védekezésben, nincs okunk aggodalomra. Fiatal még ez a válogatott, már a következő olimpiai ciklust kezdtük el, az idősebb játékosok közül többen visszavonultak. Viszont Ivovics vissza fog térni a csapatba, vele biztosan erősebbek leszünk.”

15:17
Sergey Evstigneev,
orosz szövetségi kapitány röviden értékelt: „Nehéz meccs volt, jó kezdés után, a végén sajnos elkövettünk pár hibát. Mindig nehéz dolgunk van a délszláv csapatok ellen. A következő meccsen mindenképpen nyernünk kell.”

16:05
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az olaszok a csoportmeccsek után újra legyőzték Ausztráliát (8–4), így szombaton az 5. helyért Montenegróval csatázhatnak, míg a 7. helyért Oroszország–Ausztrália mérkőzést rendeznek.

16:16
Elvis Fatovic,
az ausztrálok kapitánya elégedett volt csapatával: „Azt hiszem, messze ez volt a legjobb mérkőzésünk a világbajnokságon. A torna egyik legjobb csapata ellen játszottunk, úgyhogy nagyon kemény meccs volt. Nagyon jó volt a védelmünk, úgyhogy elégedett vagyok az eredménnyel. A célunk az volt, hogy a legjobb nyolcban végezzünk. Remélem, a maihoz hasonló lelkesedéssel játszik majd a csapat Oroszország ellen is és megszerezzük a hetedik helyet.”

16:27
Alessandro Campagna,
az olaszok mestere így értékelt: „Nehezen szereztük meg az első gólunkat, de végül sikerült az első negyed végére előnybe kerülnünk, amit a meccs végéig meg tudtunk tartani. Legközelebbi ellenfelünk Montenegró csapata lesz, öt különösen tapasztalt játékossal, akik tényleg a világ legjobbjai közé tartoznak. Még ha cserélnek is néhány poszton, akkor is remek meccs lesz.”

16:50
VB_FRA_HUN_ffi_20170721_Madar_David_004.jpg Öt siker mellett mindössze kétszer veszített a magyar válogatott, amikor világbajnoki elődöntőt játszott a múltban. 1991-ben a spanyolok győztek 9–8-ra, 2011-ben pedig hosszabbítás után a szerbek 15–14-re. Viszont 2013-ban a horvátok elleni 10–9-es, 2007–ben a spanyolok elleni 12–11-es sikernek örülhettünk, míg 2005-ben és 2003-ban éppen Görögországot verte a magyar csapat 7–6-ra, illetve 9–8-ra.

17:12
fotó: facebook/Renata Ago

A női válogatottra is vár még egy mérkőzés, s a lányok az olaszok elleni találkozóra is keményen készülnek. A vizes tréning mellett Ágó Renáta erőnléti edző is megdolgoztatta a csapatot.

17:28
VB_20170716_noi_JPN_HUN_Madar_David_012.jpg Pénteken 13:30-kor játssza utolsó mecsét a hazai világbajnokságon a női válogatot. Bíró Attila és lányok eltökéltek, s arra készülnek, hogy megszerzik az ötödik helyet. Erről itt olvashat.

18:40
A 17. FINA Világbajnokság újabb magyar érme! Hosszú Katinka világbajnoki bronzérmes 200 pillangón!

20:30
VB_20170727_Madar_David_010.jpgA lelátók tele, a hangulat óriási. A meccset együtt nézi Kemény Dénessel Colleen Bell volt amerikai nagykövet is. Kezdődik a magyar-görög elődöntő!

20:46
Az első negyed után az elődöntőben: Görögország–Magyarország 1-2! A gólunkat Erdélyi Balázs és Hosnyánszky Norbert szerezte. Utóbbi lélegzetelállító csavargólt volt!

21:04
VB_20170727_Madar_David_011.jpgKét negyed után 5–4 ide – Hárai Balázs a negyed végén centerakcióval szerezte meg a vezetést!

21:22
A harmadik negyedben csak Vámos Márton talált be – 6–4 ide!

21:40
Megvan! Férfiválogatottunk fantasztikus hangulatban 7–5-re legyőzte Görögországot, így szombaton az aranyéremért játszhat! Tudósításunkat itt olvashatja.

21:43
VB_20170727_Madar_David_016.jpgNépünnepély a Hajósban! A nézők alig akarják „elengedni” a játékosokat, fergeteges a hangulat!

22:32
VB_20170727_Madar_David_028.jpgElképesztően nagy a csata a másik elődöntőben! Pofonok, gólok, irtózatos küzdelem: két negyed után Szerbia–Horvátország 5–5!

22:33
VB_20170727_Madar_David_038.jpgA lelátókon a mieink is. Ki lesz az ellenfelük a döntőben?

22:45

22:55
Nem lettünk közelebb a megoldáshoz: három negyed után Szerbia–Horvátország 9–9!

23:04
VB_20170727_Madar_David_013.jpg Csatlakozunk Manhercz Krisztiánhoz: Hajrá, magyarok! Ide kattintva elolvashatja, hogyan látták a játékosok a győztes világbajnoki elődöntőt!

23:14
VB_20170727_Madar_David_039.jpgHorvátország jutott a fináléba! Óriási csatában 12-11-re verte a címvédő Szerbiát! A Szolnokiak klasszisa, Andrija Prlainovics hiába vágott hatot, Ivica Tucak csapata volt a jobb.

23:15
Szombaton 15 órától Görögország-Szerbia meccs lesz a bronzért, 20:30-tól pedig Magyarország-Horvátország az aranyért! Bár a finálé kezdési időpontja még változhat, pénteken délelőtt tárgyalnak a szervezők arról, hogy beviszik-e a meccset a Duna Arénába.