OMV-kupa: legyőztük a szerbeket!

2017. július 22. 21:17

Szombathelyen végig vezetve 11-10-re nyert Horkai György junior vb-re készülő csapata, így vasárnap (11:00) Horvátország ellen a tornagyőzelemért játszik.

Horkai György csapata a belgrádi világbajnokság előtt a BENU-kupa megnyerése után újfent hazai tornával készül. A szombathelyi OMV-kupa 2. napján az óriási vihar alaposan átrendezte a terepet, keresztülhúzta a terveket - bevonult mindenki a fedett uszodába.

A mieink Szerbiával játszottak (az első napon magabiztosan győzték le 14-5-re az ausztrálokat), és úgy győzték le a szerbeket, hogy az ellenfél egyszer sem tudott vezetni! A jó kezdés (2-0) után a második negyedet nyomta meg a csapat, aminek hála két-három góllal végig előbbre járt. Az utolsó negyedben 10- 6-ról ugyan 10-9-re feljött az augusztusi junior vb házigazdája, sőt volt esélyes az egyenlítésre is, ám végül a négy gólig jutó balkezesünk, Burián Gergő találat hatott nyugtatóan. Szerbia 19 másodperccel a vége előtt szépített, így 11-10 lett a vége.  Vasárnap a horvátok ellen 11 órától a tornagyőzelemért játszik a csapat.

OMV-kupa nemzetközi férfi juniortorna, Szombathely
2. forduló

Magyarország-Szerbia 11-10 (2-2, 4-2, 2-2, 3-4)
Gólszerzők: Burián 4, Sélley-Rauscher 3, Zerinváry, Vadovics, Szatmári, Baksa, ill. Tohold 3, Radohojcs 3, Tahkosics, Vucsinics

Baksa Benedek 2000 UVSE

A 19. FINA Férfi Junior Világbajnokság (agusztus 5-13., Belgrád) csoportbeosztása