„Ilyen meccsekre van még szükségünk”

2017. június 24. 22:40

A görögök elleni 9–9-es döntetlen után Nagy Viktor és Manhercz Krisztián is jónak értékelte a csapat teljesítményét, kiemelve, hogy ilyen találkozókon tud előrébb lépni a társaság. Sok pihenő nincs, vasárnap reggel (magyar idő szerint 8:15) a spanyolokkal játszik, méghozzá a Samartzidis-kupagyőzelemért.

Mint beszámoltunk róla, férfiválogatottunk azok után, hogy reggel 9–6-ra legyőzte Montenegrót, este 9–9-es döntetlent játszott a pihentebb, hazai környezetben szereplő Görögországgal, így 7 ponttal áll az élen, és vasárnap reggel a tornagyőzelemért játszik a szintén 7 pontos spanyol együttessel.

A mérkőzésen jól, a pisina.net statisztikája szerint 59%-os hatékonysággal védő kapusunk, Nagy Viktor Tóth Szabolcs csapatvezetőn keresztül így fogalmazott honlapunknak: „Nagyon brusztos meccsünk volt a görögökkel telt ház előtt. Nagy lelkesedéssel játszottunk, ami természetes. Több-kevesebb hibával, de küzdöttünk a végéig, és ez a 9–9 jó eredmény. Ezzel a mérkőzéssel is úgy érezem, hogy tudtunk előrébb lépni, fejlődtünk. Ilyen meccsekre van még szükségünk – holnap „hajnalban” is játszunk egy ilyet egy hasonló erősségű csapat, a spanyol ellen. Most pihenünk, és holnap megpróbálunk nyerni.”

A két gólig jutó Manhercz Krisztián hasonlóképpen vélekedett, szintén jó meccsnek titulálta a partit, majd hozzátette: „Az első félidőben jó volt a védekezésünk, 3–2-re vezettünk. A végére kicsit szétestünk hátul, amit annak a számlájára írok, hogy ez volt a harmadik meccsünk 36 órán belül, fárad a csapat. Ne felejtsük, hogy tesztfázisban vagyunk, arra értem ezt, hogy ez volt ennek a csapatnak így a harmadik hivatalos meccse. Sok idő van még mind taktikailag, mint a játék egyes elemeiben fejlődni, amire szükség is lesz. Az irány viszont megfelelő.”

Samartzidis-kupa, nemzetközi férfitorna, Glyfada
4. forduló
Görögország–Magyarország 9–9 (2–2, 0–1, 3–3, 4–3)
: Murikusz 2, Kapocisz 2, Delakasz 2, Hadzigulasz, Argilopulosz, Kolomvosz, ill. Varga D. 3, Manhercz K. 2, Salamon, Hosnyánszky, Vámos, Erdélyi

Az állás: 1. Magyarország 7 (30–22, 3 mérk.), 2. Spanyolország 7 (20–17, 3), 3. Montenegró 4 (24–20, 3), 4. Görögország 4 (22–19, 3), 5. Kanada 0 (25–43, 4)