Cipők a Deichmanntól; felkészülés: tovább

2017. június 19. 12:59

A Magyar Vízilabda Szövetség támogatója könnyű, nyári cipőkkel segíti női válogatottunk tagjainak komfortérzetét. Bíró Attila csapata a Vodafone-kupa (július 5-7., Miskolctapolca) előtt Budapesten készül.

Fotó: Madar Dávid

Női válogatottunk az ötödik hetét kezdte meg a világbajnoki felkészülésnek. Bíró Attila csapata Budapesten készül a következő két hétben, hogy aztán majd áttegye „székhelyét” egy időre Miskolctapolcára, ahol július 5-7. között a Vodafone-kupán Ausztrália, Egyesült Államok és Új-Zéland ellen mérkőzzön. A szövetségi kapitány ezen a rangos tornán már a 13-as világbajnoki csapatát tervezi harcba küldeni – a keretszűkítés előtt értelemszerűen nézi az edzésteljesítményeket, illetve elemzi a temérdek kínai felvételt, amelyek a Kunshan-kupán, illetve a Világliga Szuperdöntőjében készültek.

Hír, hogy a Magyar Vízilabda Szövetség egyik támogatója, a Deichmann a női válogatott számára könnyű, nyári cipőket ajánlott fel – az átadás megtörtént a Margitszigeten, a lányok nagy örömmel vették át ezeket.

A női válogatott világbajnoki 18-as kerete
Kapusok: Bolonyai
Flóra (BVSC), Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (Dunaújváros)
Mezőnyjátékosok: Antal Dóra (Berkeley Egyetem, amerikai), Bujka Barbara (Szeged), Czigány Dóra (UVSE), Csabai Dóra (UVSE), Illés Anna (Berkeley Egyetem, amerikai), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Keszthelyi Rita (UVSE), Menczinger Kata (Dunaújváros), Parkes Rebecca (Eger), Somhegyi Noémi (Dunaújváros), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros), Szücs Gabriella (UVSE), Takács Orsolya (BVSC), Tóth Ildikó (UVSE)
(A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, amelyből kiharcolták a kerettagságot)

VIZES VB 2017

A NŐI TORNA CSOPORTJAI

A-csoport:
Olaszország, Brazília, Kanada, Kína
B-csoport: Új-Zéland, Dél-Afrika, Spanyolország, Egyesült Államok
C-csoport: Japán, Hollandia, MAGYARORSZÁG, Franciaország
D-csoport: Ausztrália, Oroszország, Kazahsztán, Görögország

JÚLIUS 16., VASÁRNAP

9:30: Olaszország–Kanada
10:50: Brazília–Kína
12:10: Új-Zéland–Spanyolország
13:30: Dél-Afrika–Egyesült Államok
17:30: Hollandia–Franciaország
18:50: Ausztrália–Kazahsztán
20:10: Japán–MAGYARORSZÁG
21:30: Oroszország–Görögország

JÚLIUS 18., KEDD

9:30: Egyesült Államok–Spanyolország
10:50: Új-Zéland–Dél-Afrika
12:10: Japán–Hollandia
13:30: Görögország–Kazahsztán
17:30: Ausztrália–Oroszország
18:50: Kína–Kanada
20:10: Franciaország–MAGYARORSZÁG
21:30: Olaszország–Brazília

JÚLIUS 20., CSÜTÖRTÖK

9:30: Japán–Franciaország
10:50: Ausztrália–Görögország
12:10: Oroszország–Kazahsztán
13:30: Olaszország–Kína
17:30: Brazília–Kanada
18:50: Új-Zéland–Egyesült Államok
20:10: Hollandia–MAGYARORSZÁG
21:30: Dél-Afrika–Spanyolország

További program
Július 22., szombat

A nyolc közé jutásért:

C2–D3
C3–D2
A2–B3
A3–B2

Július 24., hétfő

Negyeddöntő:

A1–C2/D3
B1– C3/D2
C1– A2/B3
D1–A3–B2

Július 26., szerda

Elődöntő:

A1–C2/D3 győztese–B1–C3/D2 győztese
C1– A2/B3 győztese–D1–A3–B2 győztese

Július 28., péntek

Döntő, a 3. helyért



II. OMV Suli Polo-bajnokság, 2017, Kecskemét - Fotók: Madar Dávid
Férfiválogatott edzés, Somorja, 2017.06.08. - Fotók: Madar Dávid
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok