„A kanadaiak élesebbek voltak”

2017. június 6. 13:35

Az ötméteres párbajban elveszített mérkőzésen Bíró Attila szövetségi kapitány szerint a sok hiba miatt nem sikerült nyerni. A Világliga Szuperdöntőjében szerdán Kína ellen játszik válogatottunk.

Mint beszámoltunk róla, a Kanada elleni mérkőzésen 9–9-es végeredményt hozott, így ötméteres párbajra került sor, amelyben a rivális volt a jobb. A kapitány által elküldött jegyzőkönyvből láthatjuk, hogy az első negyedben Szilágyi Dorottya egyenlítette ki először a hátrányt, majd Takács Orsolya góljával vezettünk. Kanada innen fordított, így Keszthelyi Rita találata újfent egyenlítést eredményezett.

A folytatásban két góllal meglépett a görög Theocharis Pavlidis által irányított ellenfél, ám a harmadik negyedben a duplázó Keszthelyi, Szilágyi duó mellett Antal Dóra is betalált, így 7–7 állt a táblán. A záró negyedet az ellenfél legjobbja, Emma Wright harmadik találata nyitotta, ám Szilágyi egyenlített, majd Csabai Dóra a vezetést is megszerezte. Az utolsó percben azonban Christmas egyenlített, így az ötméteres párbajra maradt a döntés. És miután nálunk csupán Szilágyi talált be, Kanada nyert, s kapott két pontot, míg a mieink eggyel lettek gazdagabbak.

„A néhány jó egyéni teljesítmény nem tudta kompenzálni azokat a hibákat, amelyek miatt döntetlenre végeztünk. A kanadaiak élesebbek voltak, amit a büntetőpárbajban kihagyott négy darab ötméteres is jelez” – értéket Bíró Attila szövetség kapitány.

Csapatunk szerdán magyar idő szerint 13 órakor Kína ellen játszik.

Női Világliga Szuperdöntő, Sanghaj
B-csoport, 1. forduló
Magyarország–Kanada 9–9 (3–3, 1–2, 3–2, 2–2) – ötméteresekkel 1–2

MAGYARORSZÁG:
Gangl – Czigány, Antal 1, Szilágyi 3, Szücs G., Takács O. 1, Illés, Keszthelyi 2, Tóth I., Bujka, Csabai 2, Somhegyi. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Kanadai gólszerzők: E. Wright 3, Christmas 2, Bekhazi 2, M. Eggens, Crevier