Egy pont Kanada ellen a Világliga Szuperdöntőjében

2017. június 6. 10:00

A magyar válogatott 9–9-es döntetlen után ötméteresekkel 2–1-re kikapott ellenfelétől Sanghajban – szerdán a házigazda Kína ellen ugrik medencébe.

A sanghaji délutánon, magyar idő szerint reggel 9-kor a Magyarország–Kanada mérkőzéssel megkezdődött a hölgyek Világliga Szuperdöntője. A nemzetközi szervezet sajnos arról nem gondoskodott, hogy az érdeklődők szerte a világban élőben nyomon követhessék, a FINA-TV nem közvetítette a meccset – hogy a későbbiekben is így lesz-e, nem tudni, mindenesetre sehol semmi jele, hogy mindez változna. Az információáramlás így meglehetősen szegényes, még eredménykövető oldal sem biztosított…

A gyors reakciók így kintről érkeznek – amit a lefújás után tudunk: 3–3-as nyitó negyeddel kezdtek a felek, majd a nagyszünetben a háromgólos Emma Wright vezérletével a görög Theocharis Pavlidis (aki az Olympiakosz edzője is) által irányított Kanada 5–4-re vezetett. A harmadik negyedet a mieink nyerték 3–2-re, így 7–7-tel mentek a záró negyedre. Ebben sem bírtak egymással (2–2), így a 9–9-es döntetlen után ötméteresek döntöttek, amelyben a mieink négyet is kihagytak (Gaudreault védett), így 2–1-re a rivális volt a jobb, s szerzett két pontot a mieink egyével szemben.

Bíró Attila nyilatkozatával később jelentkezünk.

Csapatunk szerdán magyar idő szerint 13 órakor Kína ellen játszik.

Női Világliga Szuperdöntő, Sanghaj
B-csoport, 1. forduló
Magyarország–Kanada 9–9 (3–3, 1–2, 3–2, 2–2) – ötméteresekkel 1–2
MAGYARORSZÁG:
Gangl – Czigány, Antal 1, Szilágyi 3, Szücs G., Takács O. 1, Illés, Keszthelyi 2, Tóth I., Bujka, Csabai 2, Somhegyi. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Kanadai gólszerzők: E. Wright 3, Christmas 2, Bekhazi 2, M. Eggens, Crevier