BL Hatos Döntő: megint legyőzte a Jug a Reccót, és döntős!

2017. május 26. 20:13

Csak úgy, mint tavaly, a horvát bajnok volt a jobb – ezúttal 10–9-re győzte le a szezonban 10/10-es BL-mérleggel a Duna Arénába érkező olasz együttest.

Ezúttal gyorsabb volt a Jug Dubrovnik, mint a tavalyi elődöntőben… Megmagyarázzuk: 2016. június 3-án este „csak” a második negyedben volt képes 4–1-es előnyt kiharcolni a nagy esélyes Pro Recco ellen, míg ezúttal már az elsőben ez az eredmény állt a táblán! Jokovics szabaddobásból, Loncar lefordulás után, Vrlic pedig egy precízen megkomponált fórból talált be Tempesti kapujába. Ivovics fórból ugyan szépített, de jött Obradovic, aki kettős emberelőnyből jegyzett gólt, s szerzett újra háromgólos vezetést a címvédőnek.

FINALSIX17_JUG_REC_20170526_Madar_David_001.jpg„No, ekkor kezdett el igazán pólózni a Recco” – írtuk tavaly 4–1-nél, amit ezúttal is elővehetünk, hiszen ezúttal is a „nyakra szorított kés” ébresztette fel az olasz rekordbajnokot. Sukno ötösből még az első menet végén, di Fulvio pedig a második elején lefordulás után hozta közelebb a Reccót. A Jug ennek ellenére igyekezett magabiztos maradni, Bijac továbbra is jól védeni – nem véletlen, hogy Kobescak mester nyugodtságra intette fiait. Meglett az eredménye: Benic távolról pattintott nagy gólt. Persze villant egyet gyorsan átellenben Filipovics is – lüktető volt a parti. A negyedet végül Garcia ravasz és pontos lövése zárta, azaz nagyszünetig megőrizte kétgólos előnyét a Jug (6–4). Tavaly ekkor 4–4 állt a táblán…

FINALSIX17_JUG_REC_20170526_Madar_David_003.jpgAz iksz aztán ezúttal is összejött – csak kicsit később. Persze nem olyan soká, hiszen a Recco végképp beindult: Mandics betett egy fórt, Sukno hátrányban blokkolt, majd előnyben kisvártatva kíméletlen volt, majd Filipovics már a vezetést is megszerezte csapatának. A három reccói találatra azonban, láss csodát, hárommal válaszolt a Jug! Mint az Olympiakosz ellen, ami igencsak nagy tartást sugároz. Markovic, Loncar, majd Garcia lövésével nem tudott mit kezdeni Tempesti – elképesztően hullámzó volt a csata. Két másodperccel a harmadik negyed vége előtt Filipovics lőtt gólt, így mínusz kettő helyett „csak” mínusz eggyel ment neki a záró akkordnak a Recco.

FINALSIX17_JUG_REC_20170526_Madar_David_002.jpgEbben közel két és fél perc gyürkőzést követen Perrone is hozzászólt a meccshez – gólja után Tempestit Volarevic váltotta az olasz együttes kapujában. A vezér, Filipovics 4:17-tel a vége előtt hozta fel egy gólra a Reccót (10–9). A Jug ölte az időt támadásban, hátul Bijac hátrányban védett, Ivovicsot szerelték – Vujaszinovics, a Recco szakvezetője 1:41-gyel a vége előtt kért időt. Pijetlovics ellen kontrát fújtak centerben, majd a következő reccói támadásnál emberelőnyben Filipovics a kapufára ejtett. A Jug Dubrovnik így 10–9-re nyert, csak úgy, mint tavaly, legyőzte az elődöntőben a Pro Reccót!

Férfi Bajnokok Ligája, Hatos Döntő

Jug Dubrovnik (horvát)–Pro Recco (olasz) 10–9 (4–2, 2–2, 3–4, 1–1)
Duna Aréna, vezette:
Alexandrescu (román), Buch (spanyol)

DUBROVNIK: Bijac – Fatovic, Jokovic 1, Garcia 2, Vrlic 1, Perrone 1, Obradovic 1. Csere: Macan, Loncar 2, Markovic 1, Pavlicevic, Benic 1. Vezetőedző: Vjekoslav Kobescak

RECCO: Tempesti – Mandics 1, Sukno 2, Fondelli, Ivovics 1, Filipovics 4, Bodegas. Csere: di Fulvio 1, Figlioli, Molina, Pijetlovics, Aicardi, Volarevic (kapus). Vezetőedző: Vlagyimir Vujaszinovics