A jövő héten érkezik Antal Dóra és Illés Anna

2017. május 17. 17:22

Befejeződött az amerikai női egyetemi bajnokság, ahol Antal Dóra és Illés Anna csapata az elődöntőig jutott.

Antal Dóra (balról) és Illés Anna is remekül teljesített - fotó: Catharyn Hayne Photography

Nem sikerült a döntőbe jutás a Berkeley Egyetem csapatának az amerikai egyetemi bajnokságban, ahol női válogatottunk két kiválósága Antal Dóra és Illés Anna szerepel. Az NCAA nyolcas döntőjében a negyedik helyen kiemelt California Golden Bears 9–7-re nyert a UC Irvine elleni negyeddöntőben, majd 14–11-re kikapott az első kiemelt UCLA-vel szembeni elődöntőben.

Ami a magyarokat illeti, Antal Dóra került a konferencia legjobb csapatába (korábban volt az év újonca is, kétszer pedig az egész bajnok legjobb hetesének is tagja volt), a szezon során 49 gólt szerzett, 2.13-as átlagával a liga negyedik legeredményesebbje. Illés Anna a konferencia második számú csapatba került be, sorozatban másodszor, a szezon során 36 gólig jutott.

A két amerikai légiós a héten még pihen (utazik), a jövő héten viszont már csatlakozik a csapathoz.
 
A női válogatott világbajnoki 18-as kerete
Kapusok: Bolonyai Flóra (BVSC), Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (Dunaújváros)
Mezőnyjátékosok: Antal Dóra (Berkeley Egyetem, amerikai), Bujka Barbara (Szeged), Czigány Dóra (UVSE), Csabai Dóra (UVSE), Illés Anna (Berkeley Egyetem, amerikai), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Keszthelyi Rita (UVSE), Menczinger Kata (Dunaújváros), Parkes Rebecca (Eger), Somhegyi Noémi (Dunaújváros), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros), Szücs Gabriella (UVSE), Takács Orsolya (BVSC), Tóth Ildikó (UVSE)

VIZES VB 2017

A NŐI TORNA CSOPORTJAI

A-csoport:
Olaszország, Brazília, Kanada, Kína
B-csoport: Új-Zéland, Dél-Afrika, Spanyolország, Egyesült Államok
C-csoport: Japán, Hollandia, MAGYARORSZÁG, Franciaország
D-csoport: Ausztrália, Oroszország, Kazahsztán, Görögország

JÚLIUS 16., VASÁRNAP

9:30: Olaszország–Kanada
10:50: Brazília–Kína
12:10: Új-Zéland–Spanyolország
13:30: Dél-Afrika–Egyesült Államok
17:30: Hollandia–Franciaország
18:50: Ausztrália–Kazahsztán
20:10: Japán–MAGYARORSZÁG
21:30: Oroszország–Görögország

JÚLIUS 18., KEDD

9:30: Egyesült Államok–Spanyolország
10:50: Új-Zéland–Dél-Afrika
12:10: Japán–Hollandia
13:30: Görögország–Kazahsztán
17:30: Ausztrália–Oroszország
18:50: Kína–Kanada
20:10: Franciaország–MAGYARORSZÁG
21:30: Olaszország–Brazília

JÚLIUS 20., CSÜTÖRTÖK

9:30: Japán–Franciaország
10:50: Ausztrália–Görögország
12:10: Oroszország–Kazahsztán
13:30: Olaszország–Kína
17:30: Brazília–Kanada
18:50: Új-Zéland–Egyesült Államok
20:10: Hollandia–MAGYARORSZÁG
21:30: Dél-Afrika–Spanyolország

További program
Július 22., szombat

A nyolc közé jutásért:
C2–D3
C3–D2
A2–B3
A3–B2

Július 24., hétfő

Negyeddöntő:
A1–C2/D3
B1– C3/D2
C1– A2/B3
D1–A3–B2

Július 26., szerda

Elődöntő:
A1–C2/D3 győztese–B1–C3/D2 győztese
C1– A2/B3 győztese–D1–A3–B2 győztese

Július 28., péntek

Döntő, a 3. helyért



Női válogatott Somorján, 2017.05.17. - Fotók: Madar Dávid
BENU sajtótájékozató, 2017.05.15. - Fotók: Madar Dávid
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok