BENU ifjúsági bajnokság: a Fradit verte a Honvéd, rangadót nyert a Szombathely

2017. május 8. 8:16

Mindhárom dobogós győzött az ifjúsági bajnokság legutóbbi fordulójában, így továbbra is a veretlen KSI vezeti a tabellát.

Ugyan három helyezés és 18 pont választotta el egymástól a negyedik FTC-t és a hetedik Honvédot a forduló előtt, mégis a házigazda Honvéd örülhetett a két gárda mérkőzését követően. Pedig az első negyed végén 5–1 volt a zöld-fehéreknek, és még négy perccel a vége előtt is jobban álltak a vendégek (9–8), a hátralevő időben viszont már csak a Honvéd talált be, s mivel háromszor is eredményes volt a hazai együttes, 11–9-re győzött.

Még nagyobb csatában és szintén hátrányból győzött az AVUS, amely a forduló előtt a vele azonos pontszámmal álló Szentest fogadta. A vendégek 3–1, majd 6–4-re vezettek, a szombathelyiek azonban az utolsó másfél negyedben egyetlen gólt sem kaptak, és Hajmási András ötödik gólja a győzelmet jelentette az együttesnek.

Ami az ifjúsági bajnokság éllovasait illeti, a listavezető KSI tízgólos győzelmet aratott, a második Vasas hárommal, a harmadik BVSC pedig öttel nyert, előbbi kettő hazai pályán, utóbbi idegenben. Szintén győzött az ötödik UVSE és a hatodik Eger is, mindkét gárda magabiztosan tartotta otthon a három pontot.