BENU ifjúsági bajnokság: Egerben nyert rangadót a Vasas

2017. május 1. 9:49

Amíg a KSI kiütéses győzelemmel szerezte meg újabb sikerét a BENU ifjúsági bajnokságban, addig első számú üldözője, a Vasas nagy csatában nyert csak Egerben.

Jól kezdtek a piros-kékek a Bitskey uszodában rendezett meccsen, de aztán az Eger egyenlített, sőt az első negyed végén már vezetett is. A fordulatos találkozón nyolcszor lett döntetlen az állás, 0–2 után 3–2, majd 4–5, aztán 7-6, s 9–7 is volt az eredmény, s végül két és fél perccel a vége előtt ismét egálra álltak a felek. Mégsem lett döntetlen a meccs, mert az utolsó percben Trombitás Tamás révén megszerezte a győztes gólt a Vasas.

Az élmezőny csapatai közül a többiek könnyebben nyertek, az éllovas KSI 20–2-re verte a Kaposvárt, a harmadik FTC és a Debrecen csatája csak az első félidőben volt szoros, míg a negyedik BVSC három negyed után már hat góllal vezetett a Szolnokkal szemben.

Fontos győzelmet aratott a Honvéd a Szentes ellen, hiszen a háromgólos sikernek köszönhetően megduplázta a két csapat közti különbséget, így már hat pont választja el a hetedik és nyolcadik helyen álló gárdákat. Szintén hárommal győzött az UVSE, amely az első félidőben 8–5-ös hátrányban is volt Szombathelyen, de két 3–0-ás szériájának köszönhetően nyerni tudott. Szoros meccset vívott egymással a Tatabánya és a Szeged, a vendégek végig üldözték riválisukat, talpra álltak mínusz háromról, ötször egyenlítettek, végül azonban a hazai gárda örülhetett.