A Tatabánya játszhat az UVSE-vel

2017. április 29. 16:07

Az E.ON férfibajnokságban Zantleitner Tamás csapata nagy küzdelemben gyűrte le a Szentest, amely így a 15. helyért csatázhat a KSI ellen

A várakozásoknak megfelelőn hatalmas csatában dőlt el az alsóházi párharc Tatabánya–Szentes csata: a végig szoros meccsen a nagyszünetben még hátrányban voltak a vendégek, ám 2–0-s harmadik negyeddel fordítottak. Igen ám, de a hazaiak voltak a jobban a záró menetben, és 26 másodperccel a vége előtt a mérkőzés legeredményesebb játékosa, a négy gólig jutó Francsics Dániel találata alakította ki a 6–5-ös végeredményt. Mindez azt jelenti, hogy a Tatabánya játszhat a 13. helyért az UVSE-vel, míg a Szentes és a KSI a 15. helyet dönti el.

Zantleitner Tamás, a Tatabánya vezetőedzője: – Gigászi küzdelem zajlott. Végre összeállt a védekezésünk és jól teljesített a kapusunk is. Örülök a győzelemnek, és gratulálok csapatomnak, amely szívvel-lélekkel játszott.

Pellei Csaba, a Szentes vezetőedzője: – Nem nyilatkozom.

E.ON férfibajnokság, rájátszás
A 13-16. helyért, 3. mérkőzés
EBT-Tatabánya–Metalcom-Szentes 6–5 (2–2, 2–1, 0–2, 2–0)
Francsics 4, Szabó B., Kolarik, ill. Farkas K., Szalai G., Kókai, Vishnyakov, Somogyi
Az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharc végeredménye: 9–6 a Tatabánya javára