Női Euroliga: a házigazda és a címvédőt verő Olympiakosz a döntőben

2017. április 28. 19:49

Kirisi–Olympiakosz döntőt rendeznek a női Euroligában, előbbi a Matarót, utóbbi a címvédő Sabadellt múlta felül az elődöntőben.

Az UVSE-t búcsúztató Mataró a házigazda Kirisivel játszott az elődöntőben, amelyben végig az orosz együttes dominált, már a szünetben öt góllal vezetett, így az is belefért, hogy a második félidőt a spanyolok nyerjék meg.

A másik elődöntőben jóval szorosabb meccset játszott egymással a címvédő Sabadell és a görög Olympiakosz. A negyeddöntőben a Dunaújváros ellen továbbjutó spanyolok 4–0-ra nyerték a második negyedet, viszont 4–1-re elveszítették a harmadikat. A záró játékrészben aztán 7–5-re vezetett a Sabadell, de a görögök az olasz Robert Bianconi révén előbb szépítettek, majd 24 másodperccel a lefújás előtt egyenlített. Jöhettek az ötméteresek, a szétlövésben pedig a Sabadell kétszer is hibázott, így a pireusziak örülhettek.

Női Euroliga, négyes döntő, Kirisi
Elődöntő:

Kinef Kirisi (orosz)–CN Mataró (spanyol) 11–8 (5–2, 4–2, 2–3, 0–1)
Olympiakosz Pireusz (görög)–CN Sabadell (spanyol) 7–7 (1–1, 4–0, 1–4, 1–2) – ötméteresekkel 4–2