Férfi világliga: veretlen ausztrálok és amerikaiak

2017. április 27. 13:29

A férfi világliga interkontinentális selejtezőjének harmadik körében harmadik győzelmét szerezte az Egyesült Államok és Ausztrália.

Az amerikai együttes Kínával találkozott a harmadik fordulóban, az első negyed után 5–0-ra, a szünetbe pedig 9–1-re vezetett, végül 18 gólig jutott, s továbbra is száz százalékos. Az Egyesült Államok mellett Ausztrália is veretlen – a négyből két továbbjutó helyet ez a két gárda szerzi majd meg –, miután remek védekezéssel győzött Kazahsztán ellen. A harmadik forduló harmadik találkozóján megszerezte első győzelmét Japán, amely így rögtön a tabella harmadik helyére lépett előre.

Az interkontinentális selejtezőből négy csapat kvalifikálja magát a nyolcas döntőbe, amelynek már résztvevője Horvátország, Szerbia, Olaszország és a rendező jogán Oroszország. A magyar válogatott ezúttal nem indult a világligában.

Férfi világliga, interkontinentális selejtező, Gold Coast
3. forduló:
Egyesült Államok–Kína 18–6, Japán–Új-Zéland 18–6, Ausztrália–Kazahsztán 10–3

Az állás: 1. Egyesült Államok 9 (47–24), 2. Ausztrália 8 (41–17), 3. Japán 4 (37–29), 4. Kína 3 (21–32), 5. Kazahsztán 3 (20–31), 6. Új-Zéland 0 (16–45)