Női ob I: a Dunaújváros került előnybe a bronzcsatában

2017. április 10. 20:21

Magabiztos győzelmet aratott a harmadik helyért zajló párharc első felvonásán a Dunaújváros, amely 15–8-ra győzte le a Szegedet.

Két és fél perc elteltével Lengyel Dominika szerzett vezetést a Szegednek Dunaújvárosban, utána viszont beindult az esélyesebb házigazda. Gurisatti Gréta már az első negyedben duplázott, a félidőben pedig már nemcsak ő, hanem Szilágyi Dorottya is háromnál járt, így a nagyszünetben 9–4-re vezetett Mihók Attila együttese.

A második félidőben aztán két újabb dunaújvárosi góllal indult, így a 19. percre kialakult a hétgólos különbség, ami aztán a végén is megvolt, az utolsó gólt Horváth Brigitta szerezte, aki Szilágyihoz hasonlóan négy találattal zárta a mérkőzést.

A bronzcsata második mérkőzésére április 22-én Szegeden kerül sor.

Női ob I, a 3. helyért, 1. mérkőzés
DUE-Maarsk Graphics–Szegedi Vízmű-Taylor&Nash-Szegedi Egyetem 15–8 (4–1, 5–3, 3–3, 3–1)
Gurisatti 5, Szilágyi D. 4, Horváth B. 4, Garda, Menczinger K., ill. Lengyel Dominika 4, Bujka 2, Lengyel A., Gémes
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Dunaújváros javára