Az OSC két góllal volt jobb a nizzai csapatnál

2017. április 5. 21:27

Tóth László csapata nehezen, 11–9-re nyert a BL-ben, így megtartotta matematikai esélyét a továbbjutásra.

Jól kezdte az OSC a meccset, hiszen Gór-Nagy Miklós és Bátori Bence góljával 2–0-ra vezetett a Nice ellen. Igen ám, de a francia csapat – amely mindegy-mindegy alapon felszabadultan játszhatott – nem tört meg, és igyekezett szorosan tartani a partit.

Sikerült neki. Hiába vezetett a második negyedben is 4–2-re, 5–3-ra, majd a végén 6–4-re is Tóth László együttese, a nizzaiak rendre képesek voltak közel maradni. A végén így aztán nem a gólkülönbségért izgulhattunk, hanem a győzelemért. Az utolsó negyedben ugyanis 4:09-cel a vége előtt csak 8–7 állt a táblán.

Szerencsére ekkor Bátori megrázta magát, akcióból és ötösből talált be, így először vezetett hárommal magyar együttes. Hiába, mert a vendégek innen is talpra álltak, 1:12-vel a vége előtt 10–9-re zárkóztak – ilyen közel a pontszerzéshez nem járt a BL-ben ebben a szezonban a Nice. A végén Salamon Ferenc „betett” egy fórt, fellélegezhettünk, 11–9-re nyert az OSC, amely a záró fordulóban Szolnokon lép fel.

Tóth László: – Szemmel látható volt, fáradt benyomást keltették a fiúk. Első-második negyedben picit jobban figyelünk, ziccerinket kihasználjunk, hamar kialakulhatott volna a megnyugtató előny, más lett volna. Így végig kellett izgulni, nehogy döntetlen legyen, de kulcsszituációkban megint sikerült javítani, hoztuk a meccset, ami kötelező elvárás volt. Megyünk, csináljuk tovább.