A címvédésért mehet az UVSE

2017. április 1. 18:17

A Szeged ezúttal nem bírta tartani a lépést a remeklő bajnokcsapattal – utóbbi magabiztosan jutott a női bajnoki fináléba.

Ami sikerült a Tüske uszodában a Szegednek, nem jött össze Hódmezővásárhelyen. Nem jött össze, mert az UVSE Tóth Ildikó vezérletével ezúttal ellenállhatatlan támadójátékkal rukkolt elő, már az első negyedben hat gólt szerzett, így hiába mutatott a 6. percben még csak 3–4-et a tábla, a 8. végén 6–3-as előnyt harcolt ki a minden hangszeren (centerjáték, előny, akció) jól muzsikáló vendég együttes.

S miután a folytatásban is sorra születtek az UVSE-gólok, a harmadik negyed közepére egészen 12–3-ig lépett meg a címvédő. Nem lehetett kérdéses a győzelme, amely végül eredményben 20–7-et jelentett – Áts Bertalan csapata ezzel bejutott a fináléba, és ellenfelét várja. Mint ahogy a Szeged is a bronzmeccsre.

Női ob I., rájátszás
Elődöntő, 2. mérkőzés

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem–UVSE 7–20 (3–6, 0–4, 1–5, 3–5)
Lengyel Dominika 3, Bujka 2, Lengyel Dorottya, Lengyel A., ill. Tóth I. 4, Kisteleki H. 4, Csabai 3, Czigány 2, Szücs 2, Hertzka 2, Kövesdi, Takács V., Kiss E.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az UVSE javára

Már közölt eredmények
BVSC-Zugló-Diapolo–Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk-Graphics 11–11 (2–3, 5–4, 2–2, 2–2) – ötméteresekkel 4–3
Kisteleki D. 3, Máté 2, Leimeter 2, Farkas K. 2, Varga V., Takács O., ill. Horváth B. 4, Vályi V. 2, Ziegler, Somhegyi, McHunu, Garda, Szilágyi
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1

Az 5–8. helyért, 2. mérkőzések
RacioNet-Honvéd–ZF-Eger-EKE 13–13 (3–3, 4–3, 3–3, 3–4) – ötméteresekkel 2–4
Illés H. 4, Bálint R. 3, Szűcs P. 2, Török 2, Muzsnay, Ármai, ill. Miklós R. 4, Ráski 2, Parkes 2, Kékesi 2, Pap M.,Tóth A., Fekete K.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az Eger javára

Tatabánya–Hungerit-Szentes 5–10 (0–2, 3–3, 2–2, 0–3)
Tátrai 2, Gerendás, Bicskei, Szellák, ill. Kövér-Kiss 3, Mihály K. 2, Pantovic 2, Hevesi, Farkas T., Tóth Cs.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szentes javára

A 9. helyért, 2. mérkőzés
BVSC II–UVSE II 6–18 (1–2, 3–6, 0–4, 2–6)
Holub, Lantos, Bérczi, Faragó B., Tóth A., Király, ill. Gyárfás 3, Hidas 3, Hajdú 3, Ádám 2, Mucsy 2, Faragó K. 2, Koppány, Vida, Kurucz
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az UVSE II javára