Megállíthatatlan a KSI, rangadót nyert a Fradi és az Eger is

2017. március 27. 9:30

Az élmezőnybe tartozó BVSC legyőzése sem okozott gondot a KSI-nek, amely továbbra is hibátlan a BENU ifjúsági bajnokságban, míg a Fradi az UVSE, az Eger pedig a Szentes ellen nyert fontos meccset.

Továbbra is megállíthatatlan a címvédő KSI, noha ezúttal a forduló előtt harmadik BVSC otthonában szállt vízbe az együttes. A listavezető már a szünetben is 6–3-ra vezetett, a harmadik negyedben pedig végleg eldöntötte a mérkőzést, így megszerezte a 24. győzelmét is.

A negyedik vereségét elszenvedő BVSC egy helyet csúszott hátrább a tabellán, miután az FTC rangadót nyert az UVSE-vel szemben, így hárompontos előnyre tett szert. A zöld-fehérek szoros meccset vívtak a lilákkal, a vendégek többször is egyenlítettek, aztán 8–8 után három góllal húzott el a Fradi, s innen már nem volt kérdés, hogy mely csapat nyeri a találkozót.

Szintén nagy csatát hozott a Szentes–Eger mérkőzés, amelyen jobbára a hazaiak vezettek, sőt a negyedik negyed elején 10–7 volt az állás. A következő öt percben aztán az Eger egyetlen gólt sem kapott, közben viszont ötöt lőtt, így ennek az 5–0-ás sorozatban köszönhetően fordított, győzött és továbbra is ötödik a tabellán.

A hetedik Honvéd kisebb meglepetésre kikapott Tatabányán, a tizenegyedik helyen álló házigazda szinte végig vezetett (1–0-nál és 7–6-nál volt csak a vendégeknél az előny), és végül 13–9-re nyert, megszerezve ezzel negyedik győzelmét a bajnokságban.

A Szeged 4–3-as hátrányból fordított 8–4-re a Kaposvár ellen, győzelmével ráadásul meg is előzte riválisát a táblázaton, míg a további mérkőzéseken a Debrecen a végére tette csak szorossá a Vasas elleni meccset, a Szombathely pedig magabiztosan nyert Szolnokon.