BENU ifjúsági bajnokság: nem hibáztak az éllovasok

2017. március 13. 8:45

Az első öt helyezett csapat egyaránt győzött az ifjúsági bajnokság 14. fordulójában, a címvédő KSI pedig továbbra is hibátlanul menetel.

A Kaposvár és a Honvéd csatája hozta a legszorosabb küzdelmet az ifjúsági bajnokság vasárnapi fordulójában. A félidőben még 4–2-re vezetett a hazai együttes, a Honvéd azonban fordított, majd 6–6 után 9–6-ra húzott el, amikor pedig a Kaposvár felzárkózott egy gólra, akkor 40 másodpercen belül újabb kettőt szereztek a vendégek, akik végül hárommal nyertek és továbbra is a hetedik helyen állnak.

A Kaposvár–Honvéd találkozó mellett egy fővárosi rangadót is rendeztek, amelyen a Vasas fogadta az UVSE-t. A lila-sárgák a harmadik negyed közepéig tartották a lépést a házigazdával, 4–4 után viszont zsinórban öt gólt szerzett a Vasas, egyúttal eldöntve a mérkőzést. A piros-kékeknek továbbra is csak egyetlen vereségük van, és három ponttal követik az KSI-t.

A címvédő egyébként ezúttal Szombathelyen győzött (remek védekezéssel!), míg az élmezőny tagjai közül a fej fej mellett haladó FTC, BVSC kettős közül az előbbi Szolnokon, míg az utóbbi Szegeden nyert, az Eger pedig otthon győzte le a Debrecent. A BVSC és az Eger 10-10 góllal győzött, sőt ugyanennyi volt a különbség a Szentes és a Tatabánya között is.