Fájó vereség, oda az UVSE álma

2017. március 11. 20:17

A magyar bajnok a hazai 10–9-es győzelem után 12–8-ra kikapott Mataróban az Euroliga negyeddöntőjének visszavágóján, így a LEN-kupában folytathatja, a spanyol együttes jutott tovább.

Sokba került sajnos az odavágó utolsó negyedében történt kisiklás…

Sokba került, mert az UVSE egyszer sem tudott vezetni a Mataró otthonába, végig szalad az eredmény után. 1–3-ról, majd 2–4-ről még felkapaszkodott egy gólra a magyar bajnok, ám a nagyszünetben már 6–4-re, a harmadik negyedben pedig már 10–6-ra vezetett a spanyol rivális.

Nem ment emberelőnyben, nem ment hátul, a jelentések szerint nem tudta elkapni a fonalat Gangl Edina sem, avagy a játék minden elemében gondok akadtak. A harcias Mataró élt a lehetőséggel, Laura Lopez egymaga négy gólt jegyzett, s végül vezérletével 12–8-ra nyert a házigazda.

Mindez azt jelenti, hogy a Dunaújvároshoz hasonlóan az UVSE is a LEN-kupa négyes döntőjében csatázhat tovább.