Hevesi Anita vezérletével előnyben a Szentes

2017. március 8. 20:28

Jól kezdett a Szentes, ám az első negyed után magára talált a Szeged, és ellenállhatatlan támadójátékkal 6–3-ra, majd 7–4-re húzott el. Hevesi Anita azonban ezen a napon tarthatatlannak bizonyult a hazaiak számára: a válogatottban korábban többször is szerepet kapó center főszerepet vállalt magára, igazi vezéregyéniség volt. Más kérdés, a negyedik negyedben így is 9–7-re újra vezetni tudott a Szeged, ám Mihály Kinga két akciógóllal egyenlített, 5:44-gyel a vége előtt új meccs kezdődött. Bujka Barbara villant egyet, a maga által kiharcolt fórt tette be, ám Hevesi feltette a koronát a teljesítményére, fórból egyenlített. A 10–10-es döntetlen után jöhettek az ötméteresek, amelyek során a hazaiak kettőt is hibáztak, így a Szentes előnybe került, s jövő héten odahaza akár ki is harcolhatja az elődöntős szereplést.

Női ob I, az elődöntőbe jutásért, 1. mérkőzés

Szegedi Vízmű Taylor&Nash-Szegedi Egyetem–Hungerit-Szentes VK 10–10 (1–2, 6–3, 2–3, 1–2) – ötméteresekkel 3–4
Bujka 2, Kádár 2, Pengő 2, Lengyel A., Miklós D., Lengyel Dominika, Gémes, ill. Hevesi 5, Mihály K. 2, Farkas T., Brávik, Kövér-Kis