Tatabánya: remek hajrá, 3 pont

2017. március 4. 13:29

A hazaiak fordulatos mérkőzésen az utolsó negyedben 8–10-ről fordítva, utolsó másodperces góllal (Francsics Dániel) 11–10-re győzték le a Debrecent.

Jól kezdett a Debrecen, a második negyed elején Kuncz Tamás akciógóljával 3–1-re vezetett. A Tatabánya zsinórban három találattal (Martin Kolarik, Hoppál Gergely, Szabó Botond) fordított, igen ám, de erre meg a vendégek válaszoltak hárommal, hiszen Szőke Szabolcs egyenlítése (fór) után Süveges Máté és Kállay Márk jegyzett gólt. A folytatásban továbbra is nagyot harcoltak a felek, így a negyedik negyed közepéig 8–8-nál tartottak. A Debrecen aztán úgy tűnt, révbe ér, hiszen előbb Tomasso Busillachi emberelőnyből, majd Kállay akcióból talált be Jászberényi Gábor kapujába (aki 12/22-vel 55%-os hatékonysággal védett), így 4:10-zel a vége előtt 8–10 állt a táblán. A Tatabánya azonban képes volt ismét újítani: Szabó Botond megúszás után szépített, majd Francsics Dániel egyenlített, hogy aztán ugyanő egy másodperccel a vége előtt győzte gólt lőjön Lévai Márton (3/14, 21%) kapujába.

Zantleitner Tamás:„Ez a szív diadala volt, és a végén a szerencsével sem álltunk hadilábon. Ám, akik így hajtanak, mint mi, azok mellé pártol Fortuna is."

Komlósi Péter:„Azok a játékosaim, akikre most több teher hárult, jól oldották meg a feladatukat. Gratulálok a Tatabányának!"