Tarolt a Szolnok a Fradi ellen

2017. február 25. 19:14

Az E.ON férfibajnokság felsőházának egyik slágermeccsén a bajnok és kupagyőztes kiütötte az Euro Kupa-döntős ellenfelét: Cseh Sándor csapata 14–2-re nyert.

Fotó: Szolnoki Dózsa-Közgép

A Nagy Viktor által őrzött kaput eltaláló 11. lövésből született az első ferencvárosi gól (Varga Dániel ötméteresből) Szolnokon – amikor éppen a harmadik negyed végén 10–0 állt a táblán…

A bajnok és kupagyőztes magabiztos, koncentrált játékkal sokkolta az Euro Kupa döntőjébe jutó vendég együttest (mint beszámoltunk róla, a mai sorsoláson kiderült, Nagyváradon játssza a finálé első meccsét Varga Zsolt csapata), Varga Dénes már ekkor négy gólt jegyzett (végül ötig jutott) de mindenki hozzátette a magáét. Nagyon nagy volt a különbség, a Fradinak semmi sem sikerült, nem tudott mit kezdeni a szolnokiak határozottságával sem elől, sem hátul.

Cseh Sándor alakulata a negyedik negyedben sem állt le, berámolt gyorsan három gólt, profi módon állt a meccshez. Dőry Farkas nehezen szépített, válaszul Fülöp Bence lőtt akciógólt, s alakította ki a 14–2-es végeredményt.

Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője: – Nagy dolog nekünk, szolnokiaknak egy ilyen eredményt elérni. Azt gondolom, hogy a harmadik negyed végéig tíz–nullás állásig tökéletesen játszott csapatunk.

Varga Zsolt, a Ferencváros vezetőedzője:
– Négy negyeden keresztül óriási energiával játszott a szolnoki csapat. Mi pedig értékelhetetlen teljesítményt nyújtottunk, úgy gondolom, most vagyunk a hullámvölgy legalján, de igyekszünk majd javítani.