Utánpótlás

BENU ifjúsági bajnokság: a Vasas nyerte a rangadót

2017. február 20. 9:28

A BVSC otthonában nyerte meg a forduló rangadóját a Vasas az ifjúsági bajnokságban, amely így továbbra is három pont hátránnyal követi a listavezető KSI-t.

Három pont volt a különbség a 12. forduló előtt a második Vasas és a harmadik BVSC között, így komoly téttel bírt a két gárda összecsapása. A találkozón a piros-kékek szerezte vezetést, majd 2–2 után Burián Gergő duplájával húztak el. A felnőttek között is egyre többet és jobban játszó balkezes négy gólt szerzett, s mind fontos volt, hiszen harmadik találatával egyenlített a Vasas, miután a BVSC átvette a vezetést, a negyedik gólnak köszönhetően pedig 8–7-es előnnyel zárta csapata a harmadik negyedet. Ez a különbség a végére is megmaradt, így a Vasas maradt a második és hat pont az előnye a BVSC, UVSE, FTC hármassal szemben.

Az élen – három pont előnnyel – továbbra is a KSI áll, amely ezúttal sem hibázott, a címvédő a Honvéd otthonában aratott fölényes győzelmet. A már említett UVSE Tatabányán nyert, míg az FTC otthon gyűjtötte be a három pontot a Szombathellyel szemben.

Idegenben győzött az Eger és a Szentes, előbbi a hatodik, utóbbi pedig a nyolcadik helyét tartja a szolnoki, illetve szegedi sikernek köszönhetően.

A játéknap legeredményesebb pólósa Fekete Gergő volt, aki egyedül több gólt lőtt, mint társai összesen, s nyolccal vette ki részét a Debrecen 15–12-es győzelméből a Kaposvárral szemben.