A végén indult be igazán a Szolnok

2017. február 18. 20:28

A Bajnokok Ligája A-csoportjában a magyar bajnok tartja a lépést az OSC otthonában nyerő Olympiakosszal: Cseh Sándor együttese a német Spandau uszodájában három negyedig döntetlenre állt, ám aztán felőrölte ellenfelét, és 12–8-ra győzött.

A hazai magabiztos 12–7 után bizony alaposan megszenvedett a Spandauval a Szolnok. Nem véletlenül mondta Cseh Sándor, hogy a német kimondottan jó csapat – igazolta ezt odahaza. Hiába próbált ellépni a magyar bajnok, hiába vezetett végig a meccsen, a házigazdának mindig sikerült visszakapaszkodnia.

Olyannyira jól játszott a Spandau, jól védett Baksa László, hogy a harmadik negyedben gólt sem kapott, és 7–7-tel indulhatott a záró negyedre.

Mindez felbosszanthatta a csoportelsőségre hajtó szolnokiakat, akik azért a záró menetben megmutatták, ki az úr a háznál. Varga Dénes, majd kétszer Aaron Younger talált be, akit Vámos Márton követett. Gyorsan húzott el négy góllal a védekezését is összeszedő vendég együttes. Stamm szépítette ugyan, de Ugo Crousillat válaszolt, így végül 12–8-ra nyert a Szolnok.