BENU ifjúsági bajnokság: rangadót nyert a KSI és az FTC

2017. február 13. 9:21

Az éllovas KSI a harmadik helyezett BVSC-t, míg az ötödik FTC a negyedik UVSE-t győzte le a BENU ifjúsági bajnokság 11. fordulójában.

Három ponttal vezetett a forduló előtt az UVSE a Ferencváros előtt, így az volt a kérdés, hogy ellép-e riválisától, vagy a zöld-fehérek pontszámban beérik a lila-sárgákat. Végül az utóbbi valósult meg, miután a Fradi 4–4 után 7–4-re, majd 10–6-ra húzott el, ez az előny pedig elégnek bizonyult. A ferencvárosiaknál Turnai Bálint három gólt szerzett, s vele együtt hét mezőnyjátékos talált be, Jókai Miklós pedig a lövések 61 százalékát hárította!

A listavezető KSI és a BVSC között is csak három pont különbség volt, ebben a párharcban azonban megduplázódott a különbség, miután a címvédő magabiztos győzelmet aratott. A KSI három perc után 3–0-ra vezetett, majd fokozatosan növelte előnyét, végül nyolc góllal nyert és továbbra is száz százalékos. A BVSC-re pedig a jövő héten is rangadó vár, a zuglói együttes a második helyezett Vasast fogadja majd.

A piros-kékeknek továbbra is csak egy vereségük van, miután tíz góllal nyertek a Debrecen ellen, s szintén magabiztos győzelmet aratott a Honvéd a Tatabánya és a Szombathely a Szolnok ellen.

Szoros meccset vívott egymással az Eger és a Szentes, mivel hiába vezetett végig a házigazda, a vendégek rendre felzárkóztak, 4–4 után azonban már egyszer sem tudtak egyenlíteni, így az utolsó percben kapott emberelőnyből sem.