Női bajnokság: vendégpontok

2017. február 11. 19:50

A középszakasz felsőházának 12. fordulójában az UVSE, a Dunaújváros és a BVSC is nyert idegenben.

A XI. Volvo-kupa „árnyékában” a hölgyek sem unatkoznak: teljes fordulót rendeztek a bajnokságban.

Az UVSE Szentesen 4–0-val kezdett, úgy tűnt, fölényesen gyűjti be a pontokat. Ám ifjabb Tóth Gyula csapata összeszedte magát, bátor játékkal próbálkozott a bajnok ellen, és sikerrel járt. A négygólos vereség az Euroliga negyeddöntőre készülő rivális ellen reménykeltő csongrádi szempontból.

A Dunaújváros nagyszünetben még csak három góllal vezetett a Honvéd ellen, ám a harmadik menetben megrázta magát, a Gurisatti Gréta, Somhegyi Noémi kettős vezérletével „nyitotta szét az ollót.”

A BVSC kiélezett meccset vívott Szegeden. A hazaiaktól nem lőtt gólt Bujka Barbara, sőt végleg kiállították a mérkőzésen. Mindkét kapus (Tóth Eszter és Doroszlai Vanda) 50%kal védett, így a kicsit pontosabb zuglóiak 7–5-re győztek.

Női ob I, középszakasz, felsőház, 12. forduló

Hungerit-Szentes–UVSE 7–11 (0–4, 4–2, 1–2, 2–3)
Kövér-Kis 3, Farkas T. 2, Hevesi, Urvári, ill. Szücs 3, Tóth I., 2, van der Sloot 2, Csabai, Takács V., Czigány, Kisteleki H.

RacioNet-Honvéd–Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 7–14 (3–5, 1–2, 1–5, 2–2)
Illés H. 4, O-Nagy, Török, Peresztegi, ill. Gurisatti 6, Somhegyi 4, Szilágyi 2, Garda, Mchunu

Szegedi Vízmű-Taylor&Nash-Szegedi Egyetem–BVSC-Zugló-Diapolo 5–7 (0–0, 1–3, 2–1, 2–3)
Lengyel A. 2, Miklós D., Gémes, Pengő, ill. Kisteleki D. 3, Gyöngyössy, Takács O., Kele, Farkas K.