BENU ifjúsági bajnokság: tovább menetel a KSI

2017. február 6. 11:57

A téli szünetet követően folytatódtak az ifjúsági bajnokság küzdelmei, a címvédő KSI pedig továbbra is veretlen, ezúttal az Egert győzte le magabiztosan.

A lisavezető KSI már az elején eldöntötte a három pont sorsát a ZF-Eger ellen, mivel 6–1-e nyerte meg az első negyedet, innentől kezdve pedig egyértelmű volt, hogy a hazai együttes győz. A vendégek igyekeztek, megnyerték a második negyedet, végül aztán hét góllal nyert a címvédő KSI.

Kiélezett csatát hozott a negyedik UVSE és a hetedik Honvéd mérkőzése. A lila-sárgák ugyan 5–2-re is vezettek, a vendégek azonban egyenlítettek, a hajrában viszont ismét a hazaiak voltak eredményesebbek.

Szintén szoros partit hozott a Szentes–Debrecen és a Szeged–Szolnok találkozó is. Előbbi meccs drámai végjátékba torkollott, hiszen két perccel a vége előtt 10–8-ra vezetett a Szentes. A Debrecen előtt szépített, négy másodperccel a lefújás előtt Fekete Gergő egyenlített, aki aztán a középkezdést követően labdát szerzett, s az utolsó másodpercben győztes gólt lőtt! A másik említett meccs, a Szeged–Szolnok viszont nem dőlt el a rendes játékidőben, így a fordulatos találkozó végeztével jöhettek az ötméteresek, ahol a hatodik sorozat döntött – a Szeged javára, így övék lett a kettő, a Szolnoke meg az egy pont.

A KSI üldözői közül a BVSC és a Vasas is győzött, így a két gárda továbbra is egy-egy vereséggel követi az éllovast.

BENU ifjúsági bajnokság, 10. forduló
AVUS Szombathely–BVSC-Zugló 8–13 (1–2, 2–4, 2–1, 3–6)
Juhász M. 4 Doma 2, Polcsik, Ekler, ill. Ágh 6, Fodor O. 3, Vincze B. 2, Gyenis, Batizi

Legrand-Szentes–DVSE 10–11 (1–2, 1–2, 4–3, 4–4)
Badó 4, Pellei K. 3, Bocskay, Harangozó, Tóth Gy., ill. Fekete G. 4, Nagypál 3, Borbély, Soós, Katona, Dienes

KSI SE–ZF-Eger 17–10 (6–1, 3–4, 2–2, 6–3)
Kósa 3, Teleki 3, Lévai A. 2, Zerinváry 2, Hevesi D. 2, Horváth Á. 2, Petrák, Bóbis B., Schmölcz, ill. Magyar 2, Kürti 2, Mata, Korózs, Melegh, Horváth L., Fejes, Tamir

UVSE–RacioNet-Honvéd 7–5 (1–1, 3–1, 1–1, 2–2)
Busa 2, Dala D. 2, Korom, Aranyi M., Vigvári, ill. Vad L. 2, Molnár G. 2, Korbán

Rossmann-SZVPS–Szolnoki Dózsa-Közgép 9–9 (2–1, 1–1, 3–4, 3–3) – ötméteresekkel 5–4
Vidovics 3, Holka 2, Szepes 2, Takács G., Mikházi, ill. Klinga 4, Menkó, Bagi Monostori D., Kotlár, Melkuhn

Vasas SC-Continental–TVSE 14–10 (0–2, 4–2, 6–1, 4–5)
Bencz 4, Makszim 3, Fodor R. 2, Fazekas G. 2, Bögre 2, Ladányi, ill. Sebestyén 4, Orbán Bertalan 2, Perédi, Németh M., Orbán Balázs, Vajda

Kaposvári VK–FTC 12–18 (1–4, 4–4, 0–5, 7–5)
Németh B. 4, Molnár Á. 3, Rozs 2, Varga Á. 2, Tóth Á., ill. Gál 4, Horváth V. 3, Fülöp R. 2, Irmes M. 2, Turnai 2, Goschi 2, Szőke, Szabó II B., Beliczay