Ellenállhatatlan menet, csoportelsőként 8 között az UVSE!

2017. január 15. 13:01

Az Euroliga-ezüstérmes magyar bajnok Messinában is igazolta hírét, a hazaiak sem tudták feltartóztatni, így 9 ponttal az élen végezve várhatja a negyeddöntő sorsolását.

Tekintettel arra, hogy szombaton a Padova legyőzte a Messinát, a vasárnapi zárkör előtt elvben még veszélyes helyzetről is beszélhettünk, hiszen a házigazda esetleges háromgólos győzelme UVSE-kiesést jelentett volna – nos, Áts Bertalan csapatát nem kellett félteni!

Nem kellett félteni, mert egyértelműen jobb, mint ellenfele, és ez rögvest igyekezett a tudtára adni. Catharina van der Sloot góljával indult a parti, és ugyan Lopes egyenlített, Tóth Ildikó villanása írta tovább a jegyzőkönyvet.

A második negyedben egy fórt is „betett” az Európa-bajnok center, sőt aztán Csabai Dóra akcióból talált be, így 4–1-re vezetett a magyar bajnok és kupagyőztes. Keszthelyi Rita ötméteresből iratkozott fel a gólszerzők közé, majd Gitto szépítő találata után akciógólt is jegyzett. Sőt aztán Czigány Dóra is pontosan lőtt, így nagyszünetre a megnyugtató 7–2 állt a táblán.

A folytatásban értelemszerűen nyugodtan, magabiztosan pólóztak a mieink, nem volt kérdéses a biztos győzelem – mindez végül 11–6-ban realizálódott. Azaz az UVSE 9 ponttal csoportelsőként jutott a negyeddöntőbe!

„Már a második negyed után öt góllal vezettünk, a harmadik végén hattal, összeállt a védekezésünk, jó volt a támdójátékunk, nagyjából az a különbség alakult ki, ami megvan a két csapat között. Gangl Edina nagyon jól védett, de ki lehet emelni a három gólt szerző Keszthelyi Ritát és a két-két gólig jutó Csabai Dórát, illetve Tóth Ildikót” – mondta Áts Bertalan.