Az Euroliga negyeddöntőjébe jutott a Dunaújváros!

2017. január 15. 10:06

Mihók Attila csapata az Olympiakosz elleni szombat esti remek helytállás után magabiztosan győzte le vasárnap délelőtt a Lille együttesét, és hat ponttal továbbjutott csoportjából.

Noha 8–7-re kikapott a Dunaújváros az Olympiakosztól szombaton este, a magyar lányok nem voltak elkeseredve, hiszen végre minden kétséget kizáróan megérezték, partiban vannak a legjobbakkal is. Avagy tudják, nincs határ, bármi elképzelhető, lehet nagyot álmodni. Persze ehhez vasárnap reggel le kellett győzni a francia Lille csapatát, hogy meglegyen az Euroligában a negyeddöntőbe jutás, és ott majd meg lehessen próbálni a négyes döntőbe kerülni, vagy rosszabb esetben majd a LEN-kupát célba venni.

Eleinte rányomta a bélyegét a játékra a szombat esti energiakiadás, avagy nehezen indult be a gépezet, de a 3–2-es első negyedet követően a másodikban elkezdte szétnyitni a meccset a magyar bajnoki ezüstérmes, és kétszer annyi gólnál járt, mint ellenfele (8–4).

Szilágyi Dorottyáék térfélcsere után elől és hátul is igazolták, jobbak, sokkal jobbak ellenfelüknél, és 5–1-es negyeddel eldöntötték a partit. A végén még rátettek egy lapáttal (a kapuban a jól védő Kasó Orsolya helyén bizonyítási lehetőséget kapott Kiss Alexandra is) és 18–6-os győzelemmel ünnepelték meg a továbbjutást.

„Ezen a mérkőzésen kellett feltennünk az i-re a pontot. Két jól sikerült meccsel érkeztünk erre a találkozóra, amely döntő volt számunkra. Esélyesek voltunk, de tudtuk, a franciák nem adják könnyen magukat. Ennek megfelelően komolyan vettük a találkozók, nem akartuk, hogy kicsússzon a kezünkből a siker. Nehezebben indult a meccs, aztán labdaszerzésekkel, lefordulásokkal, átlövésgólokkal eldöntöttük a találkozót, és végül 18 gólt szereztünk, ehhez oda azonban oda is kellett tenni magunkat” – értékelt Mihók Attila.

Euroliga, nők, csoportkör, 3. forduló

C-csoport (Pireusz):

Lille UC (francia)–Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 6–18 (2–3, 2–5, 1–5, 1–5)
Gólszerzők: McKee, Mahieu, Saunders, Tardy, Gao, Jaskova, ill. Menczinger K. 5, Gurisatti 4, Szilágyi D. 3, Slagter 2, Vályi V. 2, Garda, Somhegyi

Olympiakosz Pireusz (görög)–UZSC Utrecht (holland) 6–5 (2–0, 0–2, 3–2, 1–1)

A végeredmény: 1. Olympiakosz 9 pont, 2. Dunaújváros 6 pont, 3. Utrecht 3 pont, 4. Lille 0 pont
Továbbjutott: Olympiakosz, Dunaújváros