Nem sikerült a bravúr az Egernek, a Jug nyert

2016. november 30. 21:34

Eleinte jól tartotta magát Dabrowski Norbert csapata, ám a BL-címvédő beindult, és végül 10–6-ra nyerte meg a találkozót. A hevesiek a 2. fordulóban Belgrádban játszanak.

Mint beharangozónkban jeleztük, a Bajnokok Ligája címvédő ellen a sérült Hárai Balázs nélkül kellett kiállni az Egernek, amely világbajnoka nélkül is győzelemre tört a Jug ellen. Nem csupán a kötelező optimizmus mondatta azt a hevesi játékosokkal, hogy lehet keresnivalójuk idegenben is – ennek megfelelő hévvel álltak oda a csatához.

Amelyben eleinte végig fej-fej mellett haladtak a felek. A mieink góljait Erdélyi Balázs és Borisz Vapenszki dobták, a hazaiak hiába igyekeztek elhúzni, nem tudták egy darabig lerázni szívós ellenfelüket. A nagyszünetre aztán mégis sikerült két góllal, 6–4-re ellépniük, mert az Eger nem élt a lehetőséggel, nem tudott 5–4-nél egyenlíteni (Bijac nagyot védett a centerben elnyűhetetlen Bedő Krisztián próbálkozásánál), sőt két másodperccel a második negyed vége előtt (!) Gárcia sokkolta az amúgy jól védő Braniszlav Mitrovicsot és a teljes egri védelmet. Úgy vezetett tehát 6–4-re a Jug, hogy egyáltalán nem volt különbség a felek között, Dabrowski Norbert legénysége tartotta magát, ám hibázni nem nagyon lehetett…

A folytatásban meglovagolva a második menet végén nagy hirtelen néggyel lépet el a házigazda (Jokovic, Gárcia és az ellenállhatatlan Perrone is betalált, miközben odaát csupán Erdélyi szerzett gólt), így voltaképpen dűlőre vitte a dolgot a horvát együttes. A negyedik negyedben sem mentek a támadások, így végül hat gólt szerzett az Eger, s négygólos vereséggel utazhat haza. December 10-én Belgrádban reményeink más lesz a szereposztás.

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 1. forduló
Jug Dubrovnik (horvát)–ZF-Eger 10–6 (3–2, 3–2, 3–1, 1–1)
Perrone 4, Jokovic 2, Gárcia 2, Fatovic, Loncar, ill. Erdélyi 4, Vapenszki 2

CNA Barceloneta (spanyol)–Partizan Beograd (szerb) 12–5 (5–1, 3–1, 1–1, 3–2)
Minguell 4, S. Rasovics 3, Munarriz 2, V. Rasovics, Fernandez, Mallarach, ill. Jaksics 3, Radojevics 2

Pro Recco (olasz)–Waspo Hannover (német) 18–8 (6–2, 4–2, 3–2, 5–2)
Pitejlovics 6, Echenique 3, Filgioli 2, Filipovics 2, Bodegas 2, Molina, Sukno, Figari, ill. Darko Brguljan 3, Radovics 3, Bukowski, Winkelhortst