Férfibajnokság: megvan a Tatabánya első győzelme

2016. október 15. 17:46

A Kaposvárt verték meg Zantleitner Tamásék a férfi ob I. szombati egyetlen mérkőzésén.

Bár nincs forduló a hétvégén az E.ON férfibajnokságban, egy mérkőzést játszottak szombaton, méghozzá Tatabányán.

Szoros, küzdelmes meccs volt, ahol 1-0-ra és 2-1-re a hazaiak vezettek, aztán viszont a vendégek jutottak előnyhöz 3-2-nél és 4-3-nál is. A végül három gólig jutó Francsics Dániel az első negyed vége előtt 8 másodperccel, akciógóllal egyenlített, gólzáporos első negyedet láthattak a nézők, 4-4.

Nem úgy a másodikban, ahol mindössze két gól esett, előbb Szabó Botond lőtt egyet (5-4) emberelőnyben, ezt egalizálta Sántavy Máté a végén, 5-5 volt a nagyszünetben az állás.

A meccs a harmadik negyedben dőlt el, ez sokkal jobban sikerült a hazaiaknak, a szlovák válogatott Martin Kolarik kétszer is beköszönt, másodszorra a dudaszó pillanatában (8-6). Furcsa módon az utolsó 8 percben nem esett gól, ez köszönhető Jászberényi Gábornak is, aki nagyon jól teljesített, 71 százalékos mutatóval zárt. A túloldalon Szécsi Zoltán is védett a meccs végén, ezzel együtt csapata most vereséggel zárt.

A Tatabánya az első győzelmét szerezte a bajnokságban. A 4. forduló többi mérkőzését október 19-én rendezik.