A Dunaújváros, az UVSE és a BVSC hibátlan még

2016. október 12. 20:27

A női bajnokság alapszakaszának 3. fordulójában az esélyesek győztek – megszerezte többek között első győzelmét a megerősített Szeged is. Az előző bajnokság dobogósai veretlenek még.

A 3. fordulót rendezték a női bajnokság alapszakaszában.

A címvédő UVSE-nek nem okozott gondot a fiatalokkal kiálló Honvéd legyőzése, még úgy sem, hogy keretében ezúttal több válogatott játékos (Keszthelyi Rita, Tóth Ildikó, Csabai Dóra és a holland Catharina van der Sloot) sem kapott szerepet. A többiek éltek a lehetőséggel, többek között Bicskei Réka, Kuna Szonja, Takács Vivien, Kiss Eszter és Hertzka Orsolya is bizonyította, lehet rájuk számítani. A vége 22–5 lett.

A megerősödött Szeged (amelyben meg-meggyógyultak a játékosok, így ki tudtak állni erre a meccsre) negyedről negyedre haladt előre: az elsőben „csak” 2, utána már 4, illetve 5 gólt szerezve nyitotta az ollót, különösem azért, mert jól védekezve nem engedte kibontakozni a Tatabánya játékosait. A vendégek utánpótlás-válogatottja, Gerendás Matilda a 26. percben jegyezte a vendégek első találatát, ezzel lett 12–1. A végén 17-ig jutott Molnár Péter csapata.

A fiatalításon áteső Szentes remekül kezdett a BVSC ellen: Farkas Tamara értékesítette a Hevesi Anita által kiharcolt ötméterest, majd Takács Orsolya két találata után Tóth Csenge lőtt fórból a kapuba, avagy 2–2-vel rajtolt ifj. Tóth Gyula csapata. A későbbiekben aztán érvényesült a papírforma, Petrovics Mátyás játékosai mind inkább belejöttek, különösen Takács Orsolya villogott, akit nem tudtak semlegesíteni a hazaiak. A BVSC folyamatosan növelve a különbséget 12–5-re nyert.

Egerben, tudjuk, Biros Péternek még rengeteg munkája lesz, hogy igazán ütőképes csapatot formáljon – egyértelmű, momentán nem a Dunaújváros az a csapat, amelyet meg kell szorítania. A vendégek Somhegyi Noémi előnygóljával, majd Szilágyi Dorottya „mesterhármasával” indítottak, majd a második negyedben már 6–0-ra vezettek. A második negyeddel már elégedettebb lehetett a háromszoros olimpiai bajnok, a három lőtt góllal feltétlen. A vége 16–5-ös újvárosi győzelem lett.

Szombaton biztosan csökken a százszázalékos mutatóval rendelkező csapatok száma, hiszen UVSE-Dunaújváros rangadót rendeznek!