Vasas, Szeged: kettőből kettő

2016. október 5. 21:04

Nem született meglepetés a két szuperrangadó árnyékában rendezett bajnokikon.

Az A csoportban a Vasas megszerezte második győzelmét, és ezzel 6 ponttal indítja a bajnokságot. A közvetlen rivális Debrecen elleni hazai siker után Szentesen is jobb volt ellenfelénél Földi László csapata, ebben fontos szerep jutott a jól védő Jónás Györgynek, a remeklő, nagyon hasznosan játszó Steinmetz Ádámnak, de a többiek is betették a magukét a közösbe – igazi csapatjátékkal őrölte fel a hazaiakat az angyalföldi társaság.

A Debrecen már 7-0-ra is vezetett a KSI ellen, a végén „csak” ötgólos lett a különbség, éppen eddig jutott Lukas Durik a vendégeknél.

A Szeged a megyei rangadó után Baranyában is három ponttal gazdagodott, Manhercz Krisztián már csatlakozott a csapathoz, ő az első fordulóban még nem játszott a junior Eb után kapott pihenője miatt. A harmadik negyedben dőlt el a bajnoki, azt a szakaszt 5-1-re nyerték a szegediek.

A B csoportban mondhatni fölényesen nyert a Miskolc Tatabányán, a Honvédnak viszont voltak nehéz pillanatai Kaposváron, például a folyamatos 1-2 gólos előny 5 perccel a vége előtt elfogyott, 9-9-re egalizált Hegedűs Bence. Jött aztán egy Fejős-centergól, majd a három gólig jutó Gyárfás Tamás akciógólja, és bár hátravolt még 3 és fél perc ezt követően, gólt már csak az utolsó pillanatban szerzett az egykori honvédos Kovács Olivér. A vége 11-10 a Vad-csapatnak.