Ifi vb: nagyszerű siker az olaszok ellen

2016. augusztus 29. 18:48

A montenegrói U18-as vb csoportrangadóján Horkai György válogatottja 16-13-ra győzött!

A magyar csapatnak mindenképpen nyernie kellett az olaszok ellen, már akkor, ha könnyebb úton szeretne a négy közé jutni, és miért ne lenne így.

A mieink kikaptak Montenegrótól az első fordulóban, majd megverték Brazíliát. Az olaszok ikszeltek a hazaiakkal, és ők is megverték Brazíliát, szóval egy az egyben az egymás elleni eredmény dönti el a második helyet – azt feltételezzük, hogy Montenegró kedden megveri a brazilokat.

Nos, Burián Gergő lefordulás után szerzett találatával szereztünk vezetést, ezt Novara egyenlítette ki hasonló módon, majd Teleki András fórból szerzett góljával volt ismét nálunk az előny. 3-2-nél már az olaszok vezettek, két emberelőnyös góllal, Nagy Ádám azonban nagy lövésével egyenlített a negyed végén.

Burián szerezte a második negyed első gólját is, és ami megnyugtató volt, hogy a mieink higgadtak, fegyelmezettek voltak támadásban. Más kérdés, hogy sok kontrát ítéltek a játékvezetők. Bányai Márk védett 4-3-nál kétszer is kiélezett helyzetben, erre bizony szükség volt.

A negyed derekán Vadovics Viktort a támadásunkhoz felúszva állították ki (meglehetősen érdekes ítélet volt), jött az olasz előny és gól, 4-4. Aztán a másik oldalon a mieink 4-ese már góllal büntetett, ismét vezettünk.

Horkai György bő két perccel a nagyszünet előtt egy Teleki András által kiharcolt fór során időt kért, nyilván érezte a mester, hogy lélektanilag fontos lenne először elmenni két góllal. Ez aztán be is következett, Nagy Ádám pókhálózta ki a bal felsőt (6-4, ide). Di Martire hozta közelebb az olaszokat fórból, de egy megúszás után megint Vadovics jött, 7-5 – ez volt a félidei eredmény.

Nagyszerűen indult a második félidő, azonnal gólt szerzett Teleki, így három gól volt a mieink előnye, sőt, Vadovics akciótalálatával már négy (9-5, ide). De figyelni kellett, mert gyorsan elfogyhat egy ilyen előny is, és csökkent is aztán.

Olyannyira, hogy két perccel a vége előtt egy olasz időkérés után már csak egy gólos maradt a magyar előny. Sőt, egy potya is következett: a dudaszó pillanatában eleresztette Di Martire, és a két kapufáról a vonal mögé ment a labda, 9-9. Ejha...

Pazar lövéssel vette vissza a vezetést Nagy Ádám, a rossz kéz szélső pozíciójából, jobbal lőtte a kapuba (10-9). Ezt emberfórból egalizálta Olaszország, Novara volt a bűnös.
Burián is az volt, de annak örültünk, 9 másodperccel a negyed vége előtt megtartotta góljával a magyar előnyt a negyedik negyedre (11-10, ide).

Kár, hogy egy kimaradt magyar ziccerrel indult a záró nyolc perc, de szerencsére kivédekeztünk egy hátrányt, majd Burián Gergő javított, megint kettő volt a magyar előny (12-10). Jött még egy kivédekezett hátrány, hogy aztán 5 perccel a vége előtt már kikérje idejét az olasz Ferdinando Pesci mester. Novara váltotta gólra a figurát, majd Nagy Ádám válaszolt rá, remek meccs volt, jól szórakozhattak a semleges nézők is.

Kiválóan védekezett a magyar válogatott a meccs hajrájához közeledve, de aztán 1:49-cel a vége előtt megint egy gólra olvadt az előny (13-12). Horkai György a magyar fórnál azonnal időt kért, be kellett lőni.

És be is ment, már jött vissza az olasz kiállított, amikor Nagy Ádám a kapuba bombázott, 14-12! Kimaradt aztán az olasz akció végén eleresztett lövés, és következett egy megúszás: Kósa Balázs meg meglőtte első gólját a vb-n, hát mikor, ha nem a legfontosabb pillanatban.

Aztán a másodikat is, innen meg nem volt már kérdés, megnyerte a magyar válogatott a nagyon fontos csoportrangadót.