Ifi vb: magabiztos siker Brazília ellen!

2016. augusztus 28. 21:26

Remekül lőtt a magyar válogatott második podgoricai mérkőzésén, és megszerezte első győzelmét a világbajnokságon.

A Montenegró elleni 16-14-es vereség után a csoport egy szerényebb képességű tagja, Brazília volt a magyar válogatott ellenfele. Érdekesség, hogy a találkozót picit hamarabb kezdték, mint a megadott 21 órás időpont, sebaj.

A meccs elején aztán egész jól tartotta magát Brazília, Teleki András és Burián Gergő góljaira Rafael Real válaszolt, 2-2 után azonban két magyar gól következett, Kardos Alexander és Vadovics Viktor volt eredményes, még az is belefért, hogy Vadovics Viktor kihagyjon egy 5 méterest.

A 4-2-es első negyed után a 2000-es születésű, erre a meccsre bizalmat kapó Baksa Benedek góljával indult a második felvonás, hogy aztán Teleki András újabb gólja következzék (6-2), majd Burián Gergő duplázzon, 7-2.

Fontos volt a srácoknak a sikerélmény, hogy belőjék magukat, erre bizony megfelelő partner volt Brazília. Kell az erő az olaszok ellen!

Még a negyed fele sem telt el, de már 9-2 állt az eredményjelzőn, szépen haladt a magyar csapat a biztos siker felé. Leposa Gábor védte egyébként a magyar kaput ezen a találkozón a nagyszünetig, és a második negyedben többször is jól avatkozott közbe, Ricardo Silva csak a 7. percben járt túl az eszén (10-3). 7-2-es negyed lett a vége, nem volt rossz!

A harmadik etapban Nagy Ádám nyitotta a sort (12-4), a brazilok szépítettek, Bányai Márk védte a magyar kaput fordulás után. A negyed derekán kicsit megnőtt hirtelen a magyar kiállítások száma, így zárkózhatott, de legalábbis felbátorodott a brazil csapat, 16-10 volt az állás, 2 perccel a negyed vége előtt.

Aggódni persze nem kellett, mint ahogyan az utolsó szakaszban sem, merthogy olyan remek gólokat is szereztünk, mint Teleki Andrásé, a 19. magyar találat parádés emberelőnyös megjátszás volt, Nagy Ádám adta fel centerünknek, aki a falból magasan kiemelkedett, és bevágta.

A vége biztos magyar siker (még akkor is, ha Rafael Real végül megszórta magát, 10 góllal zárt!), jöhet az olaszok elleni nagy rangadó hétfőn, 18 óra 20 perctől.

Horkai György szövetségi kapitány értékelése:

"Az eredménnyel elégedett vagyok, de azért nem minden tetszett, amit láttam. Voltak védekezésben olyan feladatok, amiket nem tudtunk megoldani. A legjobb lövőt sem tudtuk semlegesíteni, ettől függetlenül örülök, hogy megnyertük a meccset, és szép gólokat is lőttünk. Fontos volt ez, mert az első, Montenegró elleni meccsen még megilletődötten, idegesen játszottak a fiúk, azt az eredményt betudhatjuk a drukknak. Fiatal játékosokról van szó, akiknél ez az idegesség természetes. Ettől persze még nem kellett volna elengedni az ellenfelet 5 góllal, mert hiába jöttünk fel egyre a végén, már nem tudtuk megmenteni a meccset. Nem történt tragédia, holnap az olaszokkal játszunk. Csata lesz, nagy csata, az lesz a kérdés, hogy a csapat fel tud-e nőni a feladathoz. Sok úszás várható, és fontos lesz a higgadtság. Én bízom a fiúkban, képesek arra, hogy megverjék ezt az olasz csapatot."