Behúztuk, nézzünk előre!

2016. április 5. 14:26

A magyar férfiválogatott 12-8-ra győzte le Romániát a trieszti olimpiai selejtező 3. fordulójában, így 5 ponttal áll. Folytatás szerdán Oroszország ellen.

A Szlovákiát 13–11-re legyőző, ám Franciaországtól 12–11-es vereséget szenvedő Románia volt szerdán a mieink ellenfele. A kanadaiak elleni 14–14-et igyekeztünk mielőbb elfelejteni, a csoportelsőséghez minden meccsen kell a győzelem, ráadásul, ha lehet, minél nagyobb különbséggel. Ennek megfelelően kezdett a csapat: Szivós Márton emberelőnyből szerzett vezetést, majd a 29. születésnapját ünneplő Hárai Balázs nem kiállítást harcolt ki, hanem gyönyörűen a kapuba csavart.

Ghiban szépített, ám újra két magyar gólt jegyezhettünk fel: Erdélyi Balázs és Hosnyánszky Norbert talált a kapuba. Tehorai révén zárkózott a rivális, ám Varga Dénes gyorsan gólt lőtt fórból – más kérdés, a zsűriasztal hibája miatt nem adták meg a gólt… Khm. A fór újrajátszott négy másodperce során nem sikerült gólt szerezni, így 4–2-es első negyeddel kezdtünk.

A megadott Varga Dénes-gól is következett aztán: Szivós kiharcolt ötméteresét értékesítette a Szolnok olimpiai bajnoka. Hogy ne legyenek nyugodt pillanatainak, a szlovákoknak hatot vágó Negrean gondoskodott: „betett” két fórt is Nagy Viktor kapujába. Támadásban jöttek a hibák, Románia az egyenlítésért harcolt, de Nagy Viktor védett egyet.

Nem sokkal később, Chiveanu remek centerezésénél azonban tehetetlen volt, a védőink egymásra vártak… Ott tartottunk, hogy kapusunk védése kellett ahhoz, hogy Románia ne vezessen… Ekkor végre Vámos Márton villant egyet, sikerült 6–5-re alakítani az eredményt, egyúttal előnnyel menni a nagyszünetre.

Fotó: Dobos Sándor

Egy rossz támadás után Nagy Viktor védése kellett hátrányban ahhoz, hogy ne legyen újra egyenlő (Radu húzását védte) – átellenben aztán Zalánki Gergő lőtt gólt. A Radu-Nagy párbajt újfent a kapusunk nyerte (ha elengedi a labdát, valószínűleg jobban jár, mert ötöst kap), majd Varga Dénes lövése volt pontos. Nagy Viktor úgy tűnt, behergelte magát, sorozatban védett, igaz a védők is jól segítették. Varga Dániel emberhátrányban szerzett labdát, visszaúszás közben kiküldtek egy románt, Benedek Tibor pedig időt kért. És összejött a 9–5: a fórt ugyan nem lőttük be (Varga Dénes lövését Stonescu fölé ütötte), ám Hárai kibrusztolt egy újabbat, amely során Zalánki beadta a falba a labdát, ahol Szivós emelkedett ki, és lőtt a kapuba. Gheorge bődületes gólja után lett 9–6, ám Manhercz Krisztián hasonló remek mozdulattal válaszolt, lezárva a harmadik etapot.

A negyedik negyed kicsit álmos játékot hozott a hangulattalan meccsen: gólt lőtt Negrean, Teohari, duplázott a meccs legjobbja, Szivós - a győzelem, bármennyire nehéz parti volt, nem forgott veszélyben, a vége 12-8 lett.